شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ,24 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر هفت کشتی ترال ایرانی با مجوز ۴۵ روزه تا پایان خرداد در عمق بالای ۲۰۰ متر مشغول به صید ماهیان حرام گوشت می باشند که دو کشتی به دلیل تخلف توسط دادستانی کنارک توقیف شد.
به گزارش عصرهامون، هدایت الله میرمرادزهی در تشریح جزئیات این خبر در گفت و گو با چهاربهاران اذعان کرد: لنج های ماهیگیری بومی در سواحل مکران قادر به صید بالای عمق ۲۰۰ متر نیستند همچنین در این فصل از سال ماهیان حرام گوشت شامل مرکب، حصو، سلطان ابراهیم و یال اسبی در سواحل مکران به وفور زیاد می شوند.
 
وی با اشاره به صرفه اقتصادی این موقعیت افزود: اگر این ماهیان در این فصل از سال صید نشوند به مناطق دیگر دریای عمان مهاجرت کرده و این فرصت اقتصادی از دست می رود.
 
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان ادامه داد: این هفت کشتی ترال ایرانی تنها در مدت ۴۵ روز تا پایان خرداد مجوز صید ماهیان حرام گوشت را دارند و اگر به ۱۰ مایلی سواحل نزدیک شوند همانند دو کشتی مذکور توقیف می شوند.
 
وی با بیان هیچ کشتی چینی در سواحل چابهار و کنارک وجود ندارد تاکید کرد: این ماهیان به قاره های اروپا و آسیا شامل کشورهای چین، عمان و کره صادر می شوند که خود عامل اشتغالزایی می باشد.
 
میرمرادزهی ضمن اشاره به تشکیل پرونده تخلف برای دو کشتی مذکور عنوان کرد: اگر بومیان منطقه کشتی ترال داشته باشند مجوز صید به آنها داده خواهد شد تا از این فرصت به نفع خود استفاده کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بازار ماهی در چابهار و کنارک بیبار مطلوب بوده و قیمت ها مناسب می باشند به طوری که بهترین زمان برای علاقمندان به خرید ماهی است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۷۸۴


ارسال