يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از فعالیت بالغ بر 40 هزار واحد صنفی در سطح استان و تداوم مشارکت شان در طرح جهاد همبستگی ملی خبر داد.
نادر میرشکار در گفتگو با عصرهامون گفت: در حال حاضر بالغ بر 170 اتحادیه صنفی در سیستان و بلوچستان داریم و 9 کمیسیون نظارت بر تشکل های صنفی نیز در سطح استان فعال اند. همچنین فعالیت بالغ بر 40 هزار واحد صنفی با متوسط 2/5 نفر در هر صنف، موجب اشتغال قریب به 110 هزار نفر در سطح استان شده است.

وی با بیان اینکه ساختار نظارت بر اصناف و بنگاه های اقتصادی در قانون نظام صنفی به گونه دقیقی تعریف شده ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان روند مناسبی را در زمینه مدیریت اتحادیه های صنفی داشته و جامعه اصناف جایگاه بسیار مناسبی را دارند؛ بر همین اساس باید پاسخگویی مناسبی نسبت به جامعه هدف خود داشته باشند.

وی در خصوص طرح جهاد همبستگی ملی بسیج اصناف که با عنوان «هر کاسب، یک کالای خانگی» مطرح شده تصریح کرد: لازم است تا با همکاری اصناف، کالاهای مورد نیاز آسیب دیدگان سیل تهیه و در اختیار بسیج اصناف قرار گیرد تا در بین آسیب دیدگان توزیع شوند.

وی خاطرنشان کرد: بالغ بر 900 میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی از طرف بخش های مختلف صمت به ویژه اصناف برای مناطق آسیب دیده از سیل، جمع آوری شد.

میرشکار افزود: همچنین تعداد قابل توجهی ماشین آلات سنگین این حوزه ها در اختیار ستاد مدیریت بحران جهت هم افزایی در مدیریت سیلاب سیستان قرار گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۰۰


ارسال