يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
​محیط زیست در تعقیب آلایندگان زیست محیطی در زاهدان
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از متواری شدن عوامل سوزاندن لاستیک های فرسوده خودرو در حاشیه شهر زاهدان خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: در پی گشت و کنترل مأمورین یگان حفاظت محیط زیست در حاشیه شهر زاهدان، تعدادی از افراد سودجو که با استفاده از تاریکی شب مشغول سوزاندن لاستیک های فرسوده خودرو بودند مشاهده شد.
 
وی افزود: سوزاندن ضایعات و لاستیک های فرسوده خودرو در حاشیه زاهدان به یک مشکل زیست محیطی تبدیل شده و نقش موثری در افزایش آلودگی هوا دارد که از این رو ماموران حفاظت محیط زیست عوامل این اقدام را تحت تعقیب قرار دادند.
 
پورمردان تصریح کرد: متاسفانه این افراد با بهره بردن از تاریکی شب و آشنابودن به منطقه از محل متواری شدند اما در کمترین زمان ممکن حریق خاموش و از افزایش آلودگی جلوگیری شد.
 
وی تاکید کرد: هدف از سوزاندن لاستیک های فرسوده استفاده کردن از سیم های استخراجی داخل آن است که در نهایت نیز با قیمتی نازل به فروش می رسانند اما خسارت بسیار سنگین تری به محیط زیست و پاکیزگی هوا وارد می شود.
 
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: سوزاندن لاستیک ها خلاف قانون بوده و موجب ایجاد دود غلیظ گسترده ای حاوی انواع عوامل سرطان زا خواهد شد که با وزش باد در سطح شهر پراکنده می شود و سلامت مردم را مورد تهدید قرار می دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۱۵


ارسال