ترویج خلاقیت در بین دانش آموزان عامل مهم پیشرفت تحصیلی/ حوزه ابتدایی اساس و زیرساخت آموزش و پرورش است

26 ارديبهشت 1398 ساعت 9:24

معاون مدیر کل و رئیس آموزش و پرورش چابهار گفت: معلمان حوزه ابتدایی، تمام توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با قدم نهادن در راه اجرای هرچه بهتر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، در حال تعلیم و تربیت می باشند.


به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران حسن نوروزی در مراسم تجلیل از فعالین طرح ها و برنامه های حوزه آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان چابهار افزود: هدف حوزه ابتدایی پرورش خلاقیت و بالابردن اعتماد به نفس دانش آموزان است که باعث تعالی جامعه می شود.
 
وی با اشاره به نقش معلم در این سازندگی افزود: در جامعه کنونی، تزریق ایده ها، اندیشه ها و تفکرات در ذهن دانش آموزان صحیح نبوده و باید اقدامات و برنامه ها به سویی هدایت شود که زمینه را جهت ایده سازی و خلاقیت دانش آموزان مهیا سازد.
 
رئیس آموزش و پرورش چابهار ادامه داد: برای پرورش تفکر خلاق باید سعی کنیم مسئولیت تصمیم گیری ها و عمل به دانش آموز واگذار شود و باید از تشویق های به موقع و سازنده و صادقانه استفاده کرد.
 
وی با بیان ابنکه درمورد اشتباهات دانش آموز درست انتقاد شود تاکید کرد: امروزه همه مدارس وظیفه دارند تا به پرورش دانش آموزان خود در همه زمینه ها و به صورتی همه جانبه بپردازند.
 
نوروزی خاطرنشان کرد: میانگین نسبت دانش آموز به معلم، به طور متوسط در کشور به ازای هر ۲۱.۴۶ دانش آموز یک معلم می باشد که در استان سیستان و بلوچستان به ازای هر ۲۵۰۶۵ دانش آموز یک معلم بوده و در شهرستان چابهار این رقم به ازای هر ۳۷ دانش آموز، یک معلم می باشد، که این نشان دهنده فعالیت جهادی معلمان در شهرستان چابهار است.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 111821

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/111821/ترویج-خلاقیت-بین-دانش-آموزان-عامل-مهم-پیشرفت-تحصیلی-حوزه-ابتدایی-اساس-زیرساخت-آموزش-پرورش

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/