دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت:در سال‌های گذشته با همتی که خیرین نشان دادند بیش از 20 جشن گلریزان در سیستان و بلوچستان برگزار شد که از ابتدای سال چندتن از زندانیان بدهکار جرایم غیر عمد آزاد شدند همچنین قرار است امسال 42 جشن گلریزان در استان برگزار شود.
به گزارش عصرهامون، عصر دیروز جشن گلریزان ویژه آزادسازی زندانیان نیازمند و آبرومند جرائم غیرعمد و محکومان مالی با حضور مسؤلان استانی، خیرین و مردم در زاهدان در دفتر نمایندگی نهاد رهبری استان برگزار شد.

آزادی بیش از 7هزار زندانی در جشن های گلریزان استان
اسدالله جولایی در این مراسم با اشاره به آمار زندانیان جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان، گفت: ۷ هزار و ۹۳۲ نفر سال گذشته با از طریق جشن های گلریزان و کمک خیرین از زندان آزاد شده اند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور افزود: بدهی این افراد هزار و ۵۹۸ میلیارد تومان بود که ۴۸ درصد از این مبلغ توسط ستاد دیه انجام شده که توانسته اند از افراد شاکی گذشت و رضایت اخذ کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مجموع ۱۳ هزار و ۴۰۰ بدهکار داریم که ۲ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان در مجموع بدهی دارند که بیش از ۸ هزار نفر تک جرمی و مابقی جرم های قابل گذشت دارند.

این مسؤول بیان کرد: با پیگیری های ستاد دیه برای بررسی قانون اجباری شخص ثالث خوشبختانه بعد از سال ۹۵ آمار زندانیان راننده کاهش یافته است.

جولایی گفت: همچنین اصلاح قانون چک نیز مورد دیگری بود که توسط نمایندگان تصویب شد و به کاهش آمار زندانیان در زندان کمک فراوانی کرد.

رکورد شکنی کمک های مردمی در جشن‌های گلریزان سیستان و بلوچستان
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی نیز در این مراسم گفت: در جشن‌های گلریزان سال گذشته ستاد دیه سیستان و بلوچستان با جمع آوری یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد رکورد شکست.

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: در سال‌های گذشته با همتی که خیرین نشان دادند بیش از 20 جشن گلریزان در سیستان و بلوچستان برگزار شد که از ابتدای سال چندتن از زندانیان بدهکار جرایم غیر عمد آزاد شدند همچنین قرار است امسال 42 جشن گلریزان در استان برگزار شود.

وی خاطر‌نشان کرد: عمده جشن های گلریزان سیستان و بلوچستان در ماه مبارک رمضان خواهد بود که پیش بینی می‌شود امسال مبلغ بیش از آنچه در سال های گذشته جمع آوری شده باشد.

وی گفت:  سال گذشته در مجموع 152 نفر مددجو از زندان آزاد شدند که از این فقط یک نفر خانم بوده است از مجموع زندانیان جرائم غیر عمد 13 نفر محکوم دیه، 42 نفر بدهکار مالی و 97 نفر بدهکار نفقه و مهریه بوده اند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 64 نفر با بدهی یک میلیارد و 300 میلیون تومان گرفتار زندان هستند که امیدواریم با کمک خیرین از زندان‌ها آزاد شوند.

وی خاطرنشان کرد: کمک کردن به قشر آبرومند گرفتار در زندان اقدام خوبی است که قطعا خداوند برکت بیشتری به زندگی خیرانی که در آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد کمک کرده اند خواهد داد.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۳۲


ارسال