چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه چابهار گفت: آمریکا با ۴۰ میلیون گرسنه در کشورش چگونه می تواند مشکلات کشور ما را با برجام حل کند نه تنها مشکلات ما با برجام حل نشد بلکه مذاکرات تحریم ها را بیشتر کرد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز افزود: رهبری در گام دوم انقلاب در دیدار با مسئولین خطاب به مردم فرمودند اگر می خواهید با دشمن بجنگید در خودکفایی و تولید پیشرفت کنید.
 
وی با بیان اینکه متخلفان اقتصادی بدون ملاحظه محاکمه شوند تصریح کرد: برخی می گویند تولید داخلی گرانتر است موردی نیست اگر جنس ایرانی خریداری شود باعث رونق تولید و قدرت اقتصادی کشور می شود.
 
امام جمعه چابهار ادامه داد: برخی ها الان تمام مشکلات را به برجام گره می زنند و می گویند بگذاریم انتخابات آینده آمریکا شاید اوباما رای بیاورد، ای احمق مگر نمی دانی سگ زرد برادر شغال است چرا چشم به خارج از کشور دارید.
 
وی تنها گزینه برای پیشرفت را مقاومت دانست و اذعان کرد: جنگ اقتصادی امروز با اراده الهی و ملت به پیروزی خواهد رسید، تولید داخل را افزایش داده چراکه مذاکره با آمریکا سم است.
 
وی با اشاره به اینکه جمعیت جوان کشور نشانگر بهره وری ما می باشد گفت: نمی خواهیم مثل کشور ژاپن شویم که دو سوم آن جمعیت پیر می باشند و یک سوم خدمت آنان را می کنند بنابراین زاد و ولد و فرزند آوری را جدی بگیریم.
 
وی در خصوص وفات همسر پیامبر عنوان کرد: در شان حضرت خدیجه همین بس که در عظمت او جبرئیل به حضرت رسول سلام خداوند را رساند و مردم مکه به حضرت رسول می‌گفتند این زنی که می خواهی با او ازدواج کنی از نظر کمال، ثروت، پاکدامنی و زیباترین زنان مکه می باشد.
 
وی بیانات رهبری در خصوص تقوا فصل الخطاب دانسته و تشریح کرد: مقام معظم رهبری چند روز قبل تقوا رو معنا کردند یعنی اینکه ملاحظه خداوند را در کارهای خیر و شر کنید، روزه برای این است که به امید تقوا در کارها، تفکر و اعمال روزمره خود ملاحظه را کنید.
 
خطیب نماز جمعه چابهار تاکید کرد: ازدواج از ۱۸ سالگی باعث از بین رفتن فساد در جامعه می شود با فضای خطرناک مجازی دختر ۳۵ ساله ممکن نیست چه اتفاقاتی بیفتد و یا پسری که به ۳۶ سالگی رسیده باشد اگر ۲۰ سالگی ازدواج کند با لذت بیشتر زندگی خواهد کرد.
وی عنوان کرد: ازدواج باعث برکت در زندگی می شود، چرا ازدواج و مراسمات مجلل در جامعه رواج یافته است، کسی که وسائل و واسط گر ازدواج دو مومن شود عمل عبادت یک سال نافله شب و روزه برایش نوشته می شود.
 
وی با بیان اینکه اگر کسی که بین دو زن و شوهر تفرقه اندازد بدترین عذاب های جهنم برایش وعده داده شده تشریح کرد: امروز در جامعه ما مشکل فقر و امکانات مالی می باشد و طبق احادیث ازدواج باعث افزایش روزی در زندگی می شود.
 
حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: ازدواج های آسان با مهریه کم و بدون مجلل گرایی در نزد خدا ارزشمند است و کسی که از ترس فقر ازدواج نکند به خداوند بدگمان است.
 
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۴۷


ارسال