دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷
امام جمعه دلگان:
عبادتی بالاتر از کمک به نیازمندان نیست
 
امام جمعه دلگان گفت:عبادتی بالاتر از کمک به مستضعفان،یتیمان و بندگان نیازمند نیست.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این شهر به سالروز انجام عقد اخوت بین پیامبر و امام علی اشاره کرد و گفت: پیامبر گرامی اسلام به امر خدا دستور فرمود که مسلمانان هر کدام با یک نفر عقد اخوت ببندد، رسول خدا (ص) با حضرت علی (ع) عقد اخوت بست.
وی به سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه رمضان اشاره و بیان کرد: آن امام بزرگوار از جمله جز پنج نفری است که آیه تطهیر در شأن آنها نازل شده است‌، امام حسن (ع) از لحاظ سیرت و صورت شبیه ترین به جد بزرگوارش حضرت رسول(ص) بود.
خطیب جمعه شهر دلگان ادامه داد: یکی از شاخصه ها و ویژگی های امام حسن (ع) کرامت و بخشندگی اش بوده است،امام دوم شیعیان فریاد رسان و حامی مستضعفان‌و نیازمندان جامعه بوده است.
حجت الاسلام بامری تصریح کرد: در خصوص اهمیت انفاق، کمک به دیگران و پرداخت زکات آیات، احادیث و روایات زیادی آمده است، در این ماه مبارک به نیازمندان، یتیمان و مستضعفان رسیدگی شود.
امام جمعه شهر دلگان گفت: عبادتی بالاتر از کمک به مستضعفان،یتیمان و بندگان نیازمند خداوند نیست؛ اموال خود را با پرداخت زکات و صدقه حفظ کنید.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۶۲
مرجع : عصرهامون


ارسال