سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
بارش های همرفتی در سیستان و بلوچستان به 43 میلی متر رسید
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه بارش های همرفتی استان در شبانه روز گذشته به 43 میلی متر رسید.
محسن حیدری در گفتگو با عصرهامون، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ادارات هواشناسی سطح استان تا صبح امروز از ایستگاه های هواشناسی و بارانسنجی شهرستان های نیکشهر، سراوان، خاش، مهرستان، قصرقند، بزمان و دلگان  بارندگی گزارش شد که بیشینه بارش ها مربوط به شهرستان نیکشهر بوده است.

وی افزود: میزان بارندگی های ایستگاه های بارانسجی پیپ نیکشهر 43، شهر نیکشهر28 و چانف نیکشهر 27 میلی متر بوده است، افزود: به طور کلی طی شبانه روز گذشته از 25 ایستگاه گزارش بارندگی دریافت شد که بارش های 8 ایستگاه بین 10 تا 43 میلی متر بوده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین از تداوم فعالیت توده های همرفتی در سطح استان خبرداد و بیان کرد: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی،  همچنان   در ساعات بعدازظهر و شب رگبار باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، احتمال صاعقه و بارش تگرگ در برخی نقاط استان رخ می دهد.

حیدری اذعان داشت: روز شنبه فعالیت سامانه در نواحی مرکزی و جنوبی استان و با شدت کمتر در برخی نقاط شمال استان متمرکز است اما روز یکشنبه نواحی مرکزی و جنوبی استان در گیر سامانه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: بارش ها سبب آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن ناگهانی و موقتی مسیل ها در جنوب استان و طغیان برخی رودخانه های فصلی خواهد شد، لذا توصیه می شود شهروندان از اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در ساعات بعدازظهر و اوایل شب سه روز آینده در سطح شهر زاهدان نیز شرایط برای رگبار و رعدوبرق و باد شدید لحظه ای فراهم است که در برخی نقاط آبگرفتگی موقتی معابر انتظار می رود.

وی در ادامه به وزش بادهای 120 روزه در شمال استان اشاره کرد و گفت: امروز بعدازظهر و شب  در شمال استان سرعت باد افزایش یافته و در برخی نقاط باد و گردوخاک خواهیم داشت و از سه شنبه تا پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی  در نیمه شمالی استان متمرکز خواهد شد.

وی افزود: تا سه شنبه دریای عمان بویژه در نواحی شرقی مواج پیش بینی می شود.همچنین تا یکشنبه شرایط برای رگبارهای پراکنده، رعدوبرق و تندبادهای لحظه ای در سواحل فراهم است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۹۰


ارسال