يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
طرح مقرون به صرفه کشت گلخانه ای آناناس در چابهار
 
رئیس جهاد کشاورزی چابهار گفت: کشت آناناس به صورت گلخانه ای در چابهار آغاز شده و این طرح به دلیل آب و هوای مطلوب و مساعد منطقه در بارآوری این میوه مقرون به صرفه خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری در گفت وگو با چهاربهاران افزود: طی ساعت امروز رئیس کمیسیون آب کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از اعضای این کمیسیون از گلخانه تحقیقاتی پرورش نهال کشت بافتی آناناس در چابهار بازدید کردند.
 
وی با بیان اینکه طرح کلی این گلخانه در باهوکلات چابهار در حال اجراست عنوان کرد: نمونه این میوه گرمسیری از خارج از کشور و مانند میوه های مرغوب وارداتی در باهو کلات به زیر کشت رفته است.
 
رئیس جهاد کشاورزی چابهار ادامه داد: این میوه به طور عمده نسبت به مناطق مختلف کشور در چابهار و کنارک قابلیت کشت دارد چراکه آب و هوای رطوبتی باعث ماندگاری بهتر و رشد آناناس خواهد شد.
 
میرلاشاری با بیان اینکه در حال حاضر آناناس به صورت غرقاب کشت نمی شود تاکید کرد: کشت گلخانه ای آناناس باعث جلوگیری از آفت، حفاظت فیزیکی بهتر و صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: چابهار و کنارک یکی از بهترین نقاط کشور به لحاظ کشت محصولات کشاورزی می باشند به طوری که هر نوع میوه گرمسیری در این مناطق با تامین و ضمانت آبی برای سرمایه گذاران سود آور خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۹۴


ارسال