دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
صادرات پوست و روغن شترمرغ از بندر چابهار به اروپا و آسیای میانه
 
رئیس کمیسیون آب ،کشاورزی، منابع طبیعی ومحیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: پرورش شتر مرغ در منطقه آزاد چابهار با صادرات پوست یرای کفش و روغن به منظور استفاده پزشکی به کشورهای اروپایی و آسیا صرفه اقتصادی خوبی برای اشتغال منطقه خواهد داشت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران احمد علی کیخا در بازدید از بزرگترین واحد پرورش شترمرغ جنوب شرق کشور در چابهار افزود: این مرکز پرورش شتر مرغ در چابهار با ظرفیت ۷۰۰ قطعه شتر مرغ مولد نقش بسزایی در توسعه این صنعت دارد و مطمئنا افزایش این میزان در سال های آتی حاصل می شود.
 
وی با اشاره به فعالیت ۲۳ هزار قطعه شترمرغ پرواری در این پرورش گاه بیان کرد: سرمایه گذار این طرح با استفاده از موقعیت استراتژیک بندر چابهار در صادرات و واردات زیرساخت های مورد نیاز به سودآوری و اشتغالزایی موثری خواهد رسید.
 
رییس کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: در حال حاضر هفت واحد پرورش شتر مرغ در استان با ظرفیت تولید ۷۰ تن گوشت مشغول به فعالیت می‌باشند که چابهار یکی از این مراکز می باشد.
 
وی توجه به پرورش دام و طیور در کنار کشاورزی را عامل خودکفایی دانست و تاکید کرد: اجرای هر پروژه ای با تحقیقات کامل و استفاده از تجربیات دیگران در این خصوص موفق خواهد بود.
 
کیخا خاطرنشان کرد: پرورش شتر مرغ در استان به زودی به ظرفیت تولید دو برابری خواهد رسید که گامی مهم در رونق تولید پرورش دام و طیور منطقه خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۸۹۶


ارسال