همزمان با هفته میراث فرهنگی؛

کارگاه یک روزه باستان شناسان کوچک در ایرانشهر برگزار می شود

28 ارديبهشت 1398 ساعت 14:17

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ایرانشهرگفت: همزمان با هفته میراث فرهنگی علاوه بر بازدید رایگان عموم مردم از موزه قرآن و عترت، برنامه های متنوعی در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.


به گزارش عصرهامون ؛ عبدالحمید خدایاری در گفت و گو با خبرنگار پهره در تشریح برنامه های هفته میراث فرهنگی در ایرانشهر بیان کرد: موزه قرآن و عترت شهرستان ایرانشهر که جهت بازسازی مدتی غیرفعال بود، از ابتدای ماه رمضان فعالیت خود را از سر گرفته است و تا انتهای ماه مبارک رمضان به صورت کامل بازگشایی خواهد شد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ایرانشهرادامه داد: امروز به مناسبت روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی، کارکنان این اداره به اتفاق جمعی از دانشجویان حوزه میراث، با غبارروبی مزار شهدای گمنام شهرستان با آرمانهای شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

وی تصریح کرد: در طول هفته میراث فرهنگی یک روز را به پاکسازی محوطه های تاریخی سطح شهرستان اختصاص دادیم که امیدواریم مورد استقبال تمامی دوستداران فرهنگ و تاریخ ایران قرارگیرد.

خدایاری گفت: در انتهای هفته میراث فرهنگی نیز یک جشنواره با همکاری دانشگاه ولایت ایرانشهر که همراه با مراسم شاهنامه خوانی، اجرای رقص محلی، موسیقی سنتی و تجلیل از فعالین حوزه میراث فرهنگی است، برگزار می‌شود.

وی در پایان با بیان اینکه بازدید از موزه قرآن و عترت در روز جهانی موزه ها رایگان است، ادامه داد: به همین مناسبت نیز کارگاه آموزشی متنوع برای کودکان ونوجوانان با نام باستان شناسان کوچک و با شعار «میراث نیاکان، گنجینه یادگیری» با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 111899

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/111899/کارگاه-یک-روزه-باستان-شناسان-کوچک-ایرانشهر-برگزار-می-شود

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/