دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
بر اثر بارش رگباری باران؛
دو محور مواصلاتی در جنوب سیستان وبلوچستان مسدود شد/ بیشینه بارش ها مربوط به نیکشهر بود
 
بر اثر بارش رگباری باران بهاری در سیستان وبلوچستان دو مسیر مواصلاتی در جنوب استان مسدود شد.
 به گزارش عصرهامون، با بارش باران های رگباری از روز گذشته تاکنون در اقصی نقاط استان پهناور سیستان و بلوچستان علاوه بر طغیان رودخانه های محلی و قطع برق در برخی از روستاها، شاهد مسدود شدن مسیرهای مواصلاتی در برخی از نقاط هستیم.

عبدالرحمن شهنوازی،  مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری استان در اینباره به خبرنگار عصرهامون گفت: طغیان رودخانه های محلی سبب بسته شدن مسیرهای شهرستان فنوج در محورهای فنوج - رمشک و فنوج - اسپکه در جنوب این استان شد.

به گفته این مسئول، مسیرهای فوق از شب گذشته براثر طغیان رودخانه های محلی بسته شدند و تلاش راهداران برای بازگشایی مسیرهای مسدود شده همچنان ادامه دارد.
  
در ادامه نیز محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ادارات هواشناسی سطح استان تا صبح امروز از ایستگاه های هواشناسی و بارانسنجی شهرستان های نیکشهر، سراوان، خاش، مهرستان، قصرقند، بزمان و دلگان بارندگی گزارش شد که بیشینه بارش ها مربوط به شهرستان نیکشهر بوده است.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی های ایستگاه های بارانسجی پیپ نیکشهر 43، شهر نیکشهر28 و چانف نیکشهر 27 میلی متر بوده است، افزود: به طور کلی طی شبانه روز گذشته از 25 ایستگاه گزارش بارندگی دریافت شد که بارش های 8 ایستگاه بین 10 تا 43 میلی متر بوده است.

حیدری در بخش دیگری به وزش بادهای 120 روزه در شمال استان اشاره کرد و گفت: امروز بعدازظهر و شب در شمال استان سرعت باد افزایش یافته و در برخی نقاط باد و گردوخاک خواهیم داشت و از سه شنبه تا پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی استان متمرکز خواهد شد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۹۱۱


ارسال