چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
خسارت بیش از 2هزار میلیارد ریالی سیل به راه های سیستان وبلوچستان
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از خسارت بیش از دو هزار میلیاردی ریالی سیلاب به بدنه راه ها و ابنیه فنی جاده های استان خبر داد.
علی خانقايی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: براساس آخرین برآورد‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته، سیل اخیر در حوزه این اداره کل بیش از 2 هزار میلیارد ریال خسارت بر جای گذاشته است.

به گفته وی، برآورد ریالی خسارت وارده به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارسال شده  و پس از انجام مراحل لازم در سطح ستادی، اعتبار مورد نیاز جهت جبران خسارت‌ها، تأمین و ابلاغ خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: در سیل اخیر به رویه‌های آسفالتی، آبنما ها و ابنیه فنی نظیر پل‌ها خسارت وارد شد که بیشترین تخریب در جاده های شهرستان‌های هیرمند، میرجاوه، نصرت آباد و مهرستان اتفاق افتاد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان با اشاره به تلاش های انجام شده توسط راهداران در جهت حفاظت از راه ها و ترمیم خرابی ها گفت: اگر تلاش و حضور شبانه روزی همکاران ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های تابعه این اداره کل نبود، یقیناً ورود سیلاب به منطقه سیستان و همچنین سیل ناشی از شدت بارش ها در سایر مناطق استان، خسارت بسیار بیشتری به بدنه جاده ها و ابنیه فنی وارد می کرد؛ این در حالی است که حتی در شرایط بحرانی، حداقل مسدودی را در جاده های نیمه شمالی استان داشته ایم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۹۱۳


ارسال