دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
افطاری دادن سنت حسنه و دیرینه ای همه ساله در ماه مبارک رمضان در مساجد شهرستان چابهار اجرا می شود و هر کسی به اندازه توان و بضاعت خود در این امر خداپسندانه سهم دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، با آمدن ماه مبارک رمضان دل های مومنان بیش از گذشته به هم نزدیک می شود و این ماه رحمت و مغفرت بهانه ای برای بهره مندی روزه داران و نیازمندان از سفره کرم و بخشش الهی است.

در ماه ضیافت الهی دلهای مومنان سرشار از عشق و معنویت می شود و این معنویت بر سر سفره های ساده افطاری که هریک از روزه داران در لحظاتی ناب و به امید استجابت دعا دست تمنا و نیاز برای سلامت و سعادت دیگران به آسمان بلند می کنند شیرین تر و پررنگ تر می شود.

همزمان با پخش بانگ دل نشین ربنا و اذان مغرب دست های پر سخاوتی که بی‌اندازه می‌بخشند، سفره هایی ساده از جنس نور، ملکوت و پر برکت می گسترانند، سفره هایی دور از هر گونه تجمل که فقیر و غنی را گردهم می آورد و رنگی از وحدت و همدلی را به نمایش می گذارد.جانشین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با تاکید بر ساده بودن سفره های افطاری و پرهیز از تجمل گرایی بیان کرد: میهمانی و کرامت سبب می شود که انسانها همدل باشند، هر چقدر سفره ها ساده تر باشد، انس و الفت بیشتر می شود.

غلامرضا آرامش هدف از برپایی برنامه های جمعی همچون گستراندن سفره های افطاری را در ایجاد محبت و نزدیکی مردم موثر خواند و افزود: هرچه به سمت سادگی برویم این صمیمیت بیشتر احساس می شود.

وی ادامه داد: سفره های افطاری که به نیت خداوند پهن می شود با عظمت ترین سفره هاست حتی اگر ساده ترین امکانات در آن قرار بگیرد.

وی گفت: طرح افطاری ساده می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرهنگ دستگیری از نیازمند و کمک به مستندان در سطح جامعه باشد.
 


جانشین اداره تبلیغات اسلامی چابهار بابیان اینکه هرکس به‌اندازه لیاقت معنوی و ظرفیت معرفتی خود از برکات این ماه بهره می‌برد، تصریح کرد: همه با حضور در مساجد از فرصت‌های معنوی، معرفتی و استثنایی ماه رمضان بهره‌گیری می کنند.

وی افزود: طرح افطاری ساده در مساجد با همکاری روحانیون مستقر در 12 مساجد و حسینیه این شهرستان با همکاری مردم تهیه و توزیع می شود.

آرامش با تأکید بر توجه به مفاهیم عالی قرآنی و سیره ائمه اطهار (علیهم‌السلام) در ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای عمل به واجبات و ترک محرمات است که امیدواریم همه از این فرصت الهی نهایت بهره را ببریم.

وی بابیان اینکه در ایام ماه رمضان انتظار می‌رود به افراد نیازمند کمک کنیم، خاطرنشان کرد: همه باید به هراندازه که می‌توانیم به مستمندان رسیدگی کنیم و از ما انتظار نمی‌رود مثل اهل‌بیت (علیهم‌السلام) از افطار خود بگذریم و به دیگران ببخشیم، اما وظیفه‌داریم تشریفات و تجملات را حذف و به‌ جای آن از نیازمندان دستگیری کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۹۴۵


ارسال