دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان و شروع موج گرما در سیستان و بلوچستان، در حالی نیاز به آب بیش از هر زمان دیگری احساس می شود که مردم شهر دلگان 7 ساعت را بدون آب سپری کردند.
به گزارش عصرهامون، در حالی هر سال قصه تلخ قطع آب در برخی از شهرهای سیستان وبلوچستان با گرم شدن هوا تکرار می‌شود که بسیاری از مردم به دلیل اعلام نکردن برنامه قطعی از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری گله دارند.

در این میان اما روز گذشته در حالی دمای هوای شهرستان دلگان به 38 درجه سانتی گراد رسید که مردم این شهر با زبان روزه حدود 7 ساعت با بی آبی دست و پنجه نرم کرده و برای وضو، افطار و سایر مصارف نیز به آب دسترسی نداشتند.

افت فشار آب و قطعی مکرر آن در برخی از نقاط استان سبب شده تا مردم روزه‌دار بدون استفاده از برخی وسایل سرمایشی، گرم‌ترین ساعات روز را پشت سر بگذارند البته این موضوع در حالی است که این شرایط از قبل به مردم اطلاع داده نمی شود.

در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با مجتبی شجاعی، فرماندار شهرستان دلگان داشت، وی علت قطع آب در این شهرستان را مشکل فنی عنوان کرد و گفت:  چند وسیله برقی مربوط به پست برق دچار مشکل شده بود که پس از تعمیر  آن و به طور همزمان ایرادی در ایستگاه پمپاژ آب به وجود آمد.

این مسئول ادامه داد: سه اکیپ در رفع این مشکل از شهرستان دلگان پای کار بودند که حدود ساعت سی دقیقه بامداد این مشکل برطرف و آب شهر وصل شد.

به گفته شجاعی، منابع آبی دلگان خوب و تاسیسات سنجیده کار شده اما گرمای هوا و سوختگی تجهیزات گاها باعث قطع آب در این شهرستان می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۱۹۷۲


ارسال