دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
​شکارچی بازگیر نقره داغ شد/ پرندگان شکاری ایران در حال انقراض
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از برخورد قاطع دادگستری شهرستان کنارک با متخلف زنده گیری پرندگان شکاری خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: در فصل بازگیری و طی گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست  شهرستان کنارک، محیط بانان با مشاهده یک باب کوخه و رشته تورهای زنده گیری پرندگان شکاری در منطقه برای برخورد قانونی وارد عمل شده و با بازرسی از کوخه مذکور یک قطعه دلیجه و یک قطعه کبوتر کشف و ضبط کردند.
 
وی افزود: ماموران محیط زیست در این رابطه یک نفر متخلف را شناسایی کرده و به همراه مدارک و مستندات به مراجع قضایی معرفی کردند.
 
 به گفته پورمردان؛ متهم به موجب حکم صادر شده از دادگاه به پرداخت بالغ بر200میلیون ریال خسارت وارد شده به محیط زیست کشور محکوم شد و رای صادره به منظور اجرا به بخش اجرای احکام دادگستری ارسال شد.
 
وی در خصوص فصل بازگیری گفت: هر ساله با آغاز فصل مهاجرت پرندگان شکاری به نوار ساحلی استان، گروهی از متخلفان به صورت غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری نظیر بالابان و شاهین  اقدام می‌کنند.
 
وی ادامه داد: در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار هستند که متاسفانه همین امر سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است و از این رو جمعیت پرندگان شکاری ایران در معرض خطر انقراض قرار گرفته است که با همکاری مجموعه قضایی در برخورد قاطع با متخلفین و صدور احکام زیست محیطی شاهد کاهش تخلفات در سطح استان هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۱۰


ارسال