دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
ضرورت جذب سرمایه گذار با ایده پردازی در بخش اشتغال
 
سرپرست فرمانداری زاهدان بر ضرورت جذب سرمایه گذار با ایده پردازی دستگاه های اجرایی متولی در زمینه اشتغالزایی تاکید کرد.
به گزارش عصرهامون، ابوذر مهدی نخعی سرپرست فرمانداری زاهدان در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان که با حضور کلیه اعضاء ظهر امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با تأکید بر ارائه ایده های جدید در حوزه اشتغال گفت: جذب سرمایه‌گذار با بهره گیری از ایده پردازی در حوزه اشتغال ضرورتی است که باید در سال جاری بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و در حوزه کاری هر اداره به اندازه چشمگیری افزایش یابد.

وی ادامه داد: برای تحقق این مهم باید تلاش کنیم تا حمایت از سرمایه گذاران از طریق این کارگروه و به منظور رفع موانع سرمایه‌گذاری در دستور کار همه دستگاه های اجرایی متولی اقتصاد و اشتغال قرار گیرد.

نخعی تصریح کرد: طرح کارورزی و یارانه دستمزد که به کارفرما این اجازه را می‌دهد که از معافیت ها و بسته های تشویقی دولت به منظور به کارگیری نیروهای متخصص و آموزش دیده از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی استفاده کند باید با جدیت بیشتری در شهرستان زاهدان اجرایی و سهمیه شهرستان از این طرح ها مشخص و در کارگروه اشتغال برای هر دستگاه متولی اشتغال سهمیه ای تعیین شود.

وی اذعان داشت: تهیه و تدوین کتاب فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان زاهدان توسط فرمانداری در سال گذشته و اجرای طرح شناسایی مشاغل مورد نیاز محلات در شهر زاهدان با همکاری ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد به منظور ارائه نقشه راه به سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد مشاغل خرد از اقدامات شاخص اشتغال زایی در شهرستان زاهدان بود.

به گفته نخعی در سال گذشته 769 طرح در سامانه کارا با تقاضای تسهیلات به مبلغ 470 میلیارد و 430 میلیون تومان با ظرفیت ایجاد 2 هزار و 499 فرصت شغلی جدید در شهرستان ثبت شد که از این تعداد 174 طرح از محل تسهیلات فراگیر و 595 طرح از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی بوده اند.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع 769 طرح ثبت شده، 337 با تقاضای تسهیلات به مبلغ 127 میلیارد و 816 میلیون تومان جهت پرداخت تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون 95 طرح موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ 36 میلیارد و 950 میلیون تومان با ظرفیت ایجاد 764 فرصت شغلی شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۲۸


ارسال