سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
​اختصاص 520 میلیارد ریال اعتبار برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل دفترمدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان از اختصاص اعتبار520میلیارد ریالی برای کمک به سیل زدگان استان خبر داد.
عبدالرحمن شهنوازی در گفتگو با عصرهامون گفت: به دلیل بارندگی های شدید که در روزهای پایانی سال 97 به وقوع پیوست و با توجه به سیلاب هایی که از کشور افغانستان وارد استان شد تعداد 740 واحد مسکونی و تجاری شهری و روستایی تخریب و دچار آسیب جدی شد.

وی ادامه داد: همچنین به امور زیربنایی، کشاورزی و ارتباطی هم لطمات جدی وارد شد که در مجموع، سیلاب 752 میلیارد تومان به این بخش ها خسارت زد که بیشترین ضرر نیز متوجه بخش راه های مواصلاتی بود.
 
به گفته شهنوازی؛ به منظور کمک رسانی به سیل زدگان مبلغ 147میلیارد و400میلیون ریال کمک بلاعوض درنظر گرفته شد که در ادامه نیز 373 میلیارد ریال تسهیلات بانکی کم بهره و با سود چهاردرصد به منظور تعمیر منازل سیل زدگان اختصاص یافته است که پس از تصویب هیات وزیران و ابلاغ به استان بلافاصله به مردم مناطق خسارت دیده تزریق خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه دولت خسارت های ناشی از سیل را جبران خواهد کرد و در کنار شهروندان است ادامه داد: البته در کنار خسارت های سیل، نباید از کنار مزیت های بارندگی ها نیز گذشت چرا که در این مدت شاهد بهبود وضعیت بارشی استان و ذخیره سازی حجم قابل قبولی آب در پشت سدها بودیم به گونه ای که در 8ماه اخیر 118 میلی متر بارندگی گزارش شد که از میانگین یکسال زراعی نیز بیشتر است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۲۹


ارسال