سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
صدور 626 جواز تاسیس صنعتی در استان سیستان و بلوچستان
 
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان از صدور 626 جواز تاسیس صنعتی با سرمایه 13 هزار و 500 میلیارد ریال در استان خبر داد.
نادر میرشکار در گفتگو با عصرهامون، گفت: با اعلام این خبر گفت: پیش بینی می شود این امر سبب اشتغال 9 هزار و 828 نفر و سرمایه گذاری 13 هزا رو 566 میلیارد ریالی در استان شود.

وی افزود: جواز تاسیس به مجوزی گفته می شود که افراد اعم از حقوقی یا حقیقی جهت انجام یک فعالیت تولیدی- اقتصادی دریافت می کنند و ضرورت دارد تا موضوعی که برای آن جواز می گیرید با موضوع شرکت مرتبط باشد.

وی ادامه داد: شرکت ها و افراد در قالب واحدهای حقیقی و حقوقی می توانند این جواز را دریافت کنند، مشروط بر اینکه قصد تاسیس یک واحد تولیدی مثل کارخانه داشته باشند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: اولین قدم راه اندازی کارخانه یا واحد تولیدی دریافت جواز است. زمانی که قصد دریافت جواز دارید باید مشخص کنید که قرار است کارخانه برای شرکت خاصی یا فرد خاصی تاسیس شود. در صورتی که شرکت خاص باشد، به صورت حقوقی و در غیر اینصورت به صورت حقیقی صادر می شود. صاحبان این جواز می توانند در یکی از شهرک های صنعتی که در متن جواز قید شده کالاهای مشخص شده در مجوز خود را تولید کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: اخذ جواز تاسیس از تاریخ صدور به مدت یکسال اعتبار دارد و بعد از گذشت یک سال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورت عدم اقدام از سوی متقاضی،جواز خود به خود از اعتبار خارج گشته و باطل می شود. این جواز تاسیس امکان انتقال به غیر را نیز دارد و مرجع صادر کننده آن بر حسب نوع فعالیت اقتصادی مد نظر سرمایه گذار متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی، وزارت جهاد کشاورزی، در حوزه ی کارآفرینی و مشاغل خانگی، وزارت کار و تعاون و برای عمده فعالیت های صنعتی، وزارت صنعت و معدن مرجع صادرکننده ی این مجوز است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۳۹


ارسال