دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
اخلاق کریمه، مهمترين ويژگي امام حسن(ع) است و اين امام بزرگوار از منظر اخلاق، پيكر و بزرگواري به نبي مكرم اسلام(ص) بسيار شبيه بود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، نیمه ماه مبارک رمضان، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا صلی الله علیه وآله و سرور جوانان اهل بهشت است.

به اعتراف شیعه و سنی اویکی ازپنج نفری است « حضرت محمد صلی الله علیه وآله وحضرت علی و حضرت فاطمه وحضرت امام حسن وحضرت امام حسین علیهم السلام » که آیه شریفه تطهیر در شأن آنان نازل شد.

ایشان کسی است که خداوند عالم هر رجس و پلیدی را از روح او زدود و قلبش را به طهارتی مطهر فرمود که خزینه اسرار کتاب او باشد.

همچنین از شیعه و سنی روایت شده خداوند به وسیله امام مجتبی و برادرش امام حسین علیهما السلام بهشت را زینت کرده است.

پیشوای دوم شیعیان با حسن خلق و صبر و بردباری توانست اهداف عالیه سیره نبوی را در جامعه جاری و زمینه های قیام کربلا را فراهم سازد.
 
امام حسن مجتبی (ع)در فضایل و کمالات اخلاقی انسانی کامل بود
کارشناسی فرهنگی شهرستان چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، با بیان اینکه در زندگی و در رفتار خود همواره باید پیرو سیره و رفتار انبیاء الهی و پیامبران و امامان باشیم، اظهار کرد: اگر در مسیر انبیاء حرکت کنیم همواره در زندگی موفق خواهیم شد و به کمال و سعادت خواهیم رسید.  

حجت السلام علی رشیدی با اشاره به اینکه امام حسن(ع) تمام عمر خود را صرف خدمت به مردم و هدایت آنها کرد افزود: ایشان در شرایط بسیار بد اجتماعی به امامت رسیدند و در آن دوران مشکلات بسیار زیادی در جامعه اسلامی وجود داشت و مظهر سخاوت و یتیم نوازی است که همواره به داد مظلومان و فقرا می رسید.روحانی تشیع شهرستان چابهار ادامه داد: علم، تقوى، زهد و عبادت، از دیگر ویژگی های پیشوای دوم شیعیان است و به دلیل دستگیری از نیازمندان و احسان به فقرا صفت کریم اهل بیت (ع) به این امام همام نسبت داده شده است.

وی با اشاره به اینکه امام حسن مجتبی(ع) اسوه کامل کرامت، بخشش و صبر است که باید به عنوان الگو در جامعه مطرح شود، بیان کرد: امام حسن مجتبی(ع) در تمام ابعاد سیاسی، علمی، اخلاقی و شخصیتی الگوی کاملی برای انسان ها است.  

حجت السلام رشیدی تصریح کرد: آشنایی با قرآن و آیات الهی، تحکیم برادری با دیگر مسلمانان، فراگیری علوم مختلف، دریافت رحمت الهی، دریافت هدایت، باز دارندگی از گناهان، دریافت پاسخ شبهات، تواضع و سخاوت فراوان، عبادت زیاد، به اتفاق برادرش (امام حسین) سرور جوانان بهشت بودن برخی از بارزترین خصائص و ویژگی‌های اخلاقی و کمالات آن‌حضرت بود.

وي با بيان اينكه افرادي كه مي خواهند رستگار شوند بايد سيره و زندگاني اهل بيت عصمت و طهارت(ع) را سرمشق قرار دهند، گفت: پيروي و اطاعت از سيره و زندگاني اين امامان و ائمه اطهار(ع) سبب تقرب الي الله، سعادت و خوشبختي مي شود.

روحانی شهرستان چابهار در پایان خواستار تدبر و مطالعه در زندگی و سیره آن امام همام و الگوگیری از صفات ارزشمند سبط نبی مکرم اسلام (ص) شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۴۵


ارسال