يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
گفتگویی با خانواده یکی از شهدای بلوچ عملیات آزاد سازی خرمشهر؛
«علی بخش» از شهدای بلوچ عملیات بیت المقدس/ پیروی از ولایت فقیه و عمل به حجاب وصیت همه شهیدان بوده است
 
پاسدار شهید علی بخش پرورش، از شهدای بلوچ استان سیستان و بلوچستان در عملیات آزاد سازی خرمشهر است.
به گزارش عصرهامون به نقل از صدای بلوچ، عملیات بیت المقدس که به آزادی بخش های زیادی از خاک کشورمان و از جمله خرمشهر که توسط رژیم بعث عراق اشغال شده بود، از دهم اردیبهشت ۱۳۶۱ آغاز و روز سوم خرداد همان سال به پایان رسید.
 
در این عملیات رزمندگان بسیار زیادی از سراسر کشورمان حضور داشتند، رزمندگان بلوچ هم در قالب لشکر ۴۱ ثارلله حضوری موثر داشته اند، از این رزمندگان تعدادی اسیر، جانباز و افرادی هم شهید شدند. پاسدار شهید علی بخش پرورش (رخشانی) از منطقه گزهک بزمان شهرستان ایرانشهر یکی از این رزمندگان بوده است.
به مناسبت سالروز عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر این پایگاه خبری گفتگویی را با نازملک پرورش خواهر این شهید انجام داده است که در ذیل آمده است:
 
وی بیان کرد: برادرم سال ۱۳۴۲ درست همان سالی که امام خمینی (ره)‌مبارزه خود را به صورت علنی علیه حکومت طاغوت آغاز کرده بود، در روستای گزهک از توابع بزمان ایرانشهر به دنیا آمد.
 
پرورش گفت: دوران کودکی و نوجوانی علی بخش که همراه با تحصیل در دوران ابتدایی و راهنمایی بود، مصادف با مبارزات ملت مسلمان ایران با رژیم طاغوت و ستم شاهی بوده است.
 
وی تصریح کرد: علی بخش نوجوان که محرومیت های منطقه خود را با جان و دل لمس کرده بود، با پخش بیانیه های امام خمینی (ره) به صفوف مبارزین علیه رژیم ستم شاهی پیوست.
 
خواهر شهید پرورش ادامه داد: علی بخش در دوران نوجوانی که تک پسر خانواده چهار نفره خود بود،‌در کنار تحصیل و مبارزه سرپرستی خواهران و مادرش را هم بر عهده گرفت.
 
پرورش عنوان کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید،‌شهیدعلی رغم اینکه سن و سالش کم بود به جمع بسیجیان پیوست و پس از مدت اندکی پاسدار رسمی سپاه پاسداران شد.
 
 وی ادامه داد: علی بخش در ابتدای دهه ۶۰ که تنها ۱۹ سال از سنش گذشته بود به پیشنهاد خانواده و مادرم با دختر عمویش در روستای گزهک بزمان ازدواج کرد.
 
پرورش ادامه داد: شهید و جمعی از دوستانش از جمله عباس بامری، کریم بخش بامری، رستم بامری، شهید علی اکبر رخشانی و... که جمعی سپاه ثارالله بودند بارها به مقابله با اشرار مسلح در منطقه جنوب کرمان و جازموریان پرداختند.
 
وی خاطرنشان کرد: شهید در نخستین ماه سال ۱۳۶۱ که زمزمه عملیات بزرگی را از دوستان و همرزمانش شنیده بود رهسپار جبهه های حق علیه باطل در جنوب غرب کشورمان شد.
 
پرورش بیان کرد: در نهایت برادرم علی بخش در بیستم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۱ در جریان عملیات بیت المقدس به مقام عظمای شهادت نائل آمد و پیکر پاک و مطهرش در بهشت زهرای روستای زادگاه تولدش به خاک سپرده شد.
 
پرورش خاطرنشان کرد: عمل به حجاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه وصیت همه شهدا بوده و ما باید پیرو راه شهیدان باشیم و نگذاریم تا خون آنها پایمال شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۷۶
مرجع : عصرهامون


ارسال