دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ ,25 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰
ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 2900 نفر در سکونت گاه های غیررسمی
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از ارائه آموزش های مهارتی به بیش از 2هزار و 900نفر در سکونت گاه های غیررسمی استان در سال گذشته خبر داد.
خداداد اولیایی در گفتگو با عصرهامون، گفت: در سال گذشته 2 هزار و 946 نفر دوره آموزشی به ساکنان سکونتگاه های غیر رسمی استان ارائه شد که از این تعداد 2 هزار و 819 نفر دوره آن برای بانوان و 127 نفردوره آن برای آقایان ارائه شده است.

وی افزود: توانمند سازی مهارتی دو هزار 946 نفر در سکونت گاه های غیر رسمی استان معادل 512 هزار 126نفر ساعت آموزش است که از این تعداد 484 هزار و 991 نفر ساعت آن برای بانوان و 27 هزار و 135 نفر ساعت آن نیز برای آقایان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: توانمندسازی اقشار آسیب پذیر از طریق آموزش های فنی و حرفه ای افزایش مهارت نیروی انسانی ساکن در بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی و فقر زدایی را به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان ادامه داد: ارتباط مستقيمی بين فعاليت هاي مهارتي با فقر و بيکاري وجود دارد چرا که با نهادینه شدن فرهنگ مهارت آموزی در جامعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال جایگاه خود را پیدا خواهد و فقر و بيکاري برطرف خواهد شد.

اولیایی بیان داشت: اشتغالزایی اقشار آسیب پذیر می تواند علاوه بر کاهش آسیب های اجتماعی، امید به زندگی بهتر را برای آنان ایجاد کند و نکته حائز اهمیت در این خصوص این است که پایداری اشتغال در این حوزه نیازمند ارتقاء سطح کیفی تولید و اتصال به بازار مصرف است.

وی خاطر نشان کرد: رشته های برق کار ساختمان، پرورش دهنده مرغ بومی، پریوار دوزی، کیف دوز چرم، مهر زن بلوچ، تعمیر کار آبگرمکن، عرقیجات گیاهی دارویی و کاربر نرم افزار اداری از مهم ترین رشته های آموزش داده شده در سکونتگاه های غیررسمی استان است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۸۰


ارسال