سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
​آخرین جزئیات فوت بانوی 19ساله زابلی بر اثر تب کریمه کنگو
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل آخرین جزئیات فوت بانوی 19 ساله زابلی بر اثر بیماری تب کریمه کنگو را تشریح کرد.
به گزارش عصرهامون؛ طی روزهای گذشته خبری در فضای رسانه ای کشور مبنی بر فوت یک بیمار زابلی به دلیل بیماری CCHF یا تب خونریزی دهنده کریمه کنگو منتشر شد که جواد اکبری زاده در توضیح آخرین جزئیات این ماجرا به خبرنگار ما گفت: این بیمار اصالتاً اهل سیستان بوده اما حدود 3 سال قبل به شهرستان یزد مهاجرت کرده بود.

وی افزود: در ایام نوروز امسال این فرد به منطقه سیستان سفر کرده و تا تاریخ 27 فروردین ماه در این منطقه اسکان می یابد اما پس از آن به منظور دیدار با خانواده خود به شهرستان زاهدان رفته و تا 15 اردیبهشت ماه در آنجا ساکن می شود.

به گفته اکبری زاده؛ این خانم 19 ساله زمانی که در زاهدان بوده است به کوه های اطراف شهر رفته و اقدام به قصابی و ذبح گوسفند می کنند که احتمال می رود در همان منطقه این بیماری به وی منتقل شده باشد.

وی تاکید کرد: این خانم در تاریخ 15 اردیبهشت ماه به یزد بازگشته و در همان زمان با علائم تب و بیماری به یکی از بیمارستان های این شهرستان مراجعه می کند که در نهایت پس دو الی سه روز فوت می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل ادامه داد: از آنجا که دوره نهفتگی این بیماری 15 روز است به احتمال زیاد در مدتی که فرد در کوه های اطراف زاهدان بوده دچار این بیماری شده است که نهایتاً چون بومی منطقه سیستان بوده در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده می شود.

اکبری زاده تاکید کرد: این فرد با نظارت کامل بهداشتی و رعایت اصول و شرایط خاص تدفین شد و هیچ مشکلی نیز برای سایرین به وجود نخواهد آمد. ضمن اینکه اطرافیان و نزدیکان مرحومه نیز مورد ارزیابی بهداشتی قرار گرفته اند و مورد مشکوکی مشاهده نشد و جای نگرانی وجود ندارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۸۱


ارسال