دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ,16 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۸
پاسکاری مسئولین در تغییر سند املاک قدیمی شهرستان زابل
 
اداره مسکن و شهرسازی زابل تعویض سند را بر عهده شهرداری می داند در حالی که شهرداری نیز این فعالیت را بر عهده این اداره می داند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ اکثر زمین ها و منازل مسکونی قدیمی در شهرستان زابل دارای سند محلی است که به واسطه یک برگه کاغذ و امضای چند معتمد به وجود آمده است.
با این حال تغییر این سند محلی به سند منگوله دار این روزها برای بسیاری از شهروندان دچار مشکل شده است ، اداره مسکن و شهرسازی زابل و شهرداری نیز هر کدام کار را به عهده یک دیگر می دانند .
یکی از شهروندان زابلی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: اداره مسکن و شهرسازی زابل تعویض سند را بر عهده شهرداری می داند در حالی که شهرداری نیز این فعالیت را بر عهده آنها می داند.
وی افزود: اکنون مشخص نیست که تعویض سند بر عهده چه اداره و نهادی است، بسیاری از مردم از این پاسکاری مسئولین خسته شده اند.
اما موسی خمری شهردار شهر زابل در همین خصوص گفت: اگر ملک در محدوده شهری قرار داشته باشد، شهرداری اقدامات اولیه را جهت تعویض سند انجام خواهد داد.
وی ادامه داد: اداره مسکن و شهرسازی نیز باید بررسی های موجود را در خصوص اسناد و املاک شهروندان به عمل بیاورد و این روند به طور معمول مدت زمانی طول خواهد کشید.
خمری بیان داشت: تمام فعالیت های شهرداری در این خصوص در چهارچوب قانون انجام خواهد شد و مبلغ اضافی نمی توانیم از شهروندان اخذ کنیم.
شهردار شهرستان زابل ادامه داد: در صورت مشاهده اخذ مبلغ اضافی، فرد می تواند در خصوص شهرداری وارد شکایت شده و مبلغ خود را پس بگیرد ، در همین رابطه نیز همچنین ما نمی توانیم مبلغ کمتر از چهارچوب قانون از شهروندان دریافت کنیم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: مراجعه کنندگان در صورت مشاهده عدم پاسخگویی پرسنل شهرداری مستقیماً به دفتر شهردار مراجعه کنند تا مشکل آنان مورد بررسی قرار گیرد.
 
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۰۹۶


ارسال