جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
وزیر امور خارجه در بندر چابهار:
توسعه چابهار از اولویت های سیاست خارجه است
 
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: توسعه چابهار یکی از اولویت های وزارت خارجه و سیاست خارجی است.
به گزارش عصرهامون، دکتر ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ظهر امروز، 2 خرداد در رأس هیأتی وارد بندر چابهار و مورد استقبال استاندار و جمعی از مدیران کل شهرستان چابهار قرار گرفت.

ظریف در بدو ورودش به فرودگاه کنارک در جمع خبرنگاران‌گفت: فرصتی ایجاد شد تا قبل از سفر به پاکستان، سفری هم به چابهار داشته باشم.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های سیاست خارجه جمهوری اسلامی، توسعه شرق کشور و چابهار به عنوان یکی از مهم ترین ظرفیت های ترانزیت و ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی است.

به گفته ظریف؛ منطقه آزاد چابهار می تواند در توسعه سیستان وبلوچستان، کشور و امنیت در سه کشور ایران، پاکستان و افغانستان کمک کند، لذا وزارت امور خارجه تلاشش بر این است تا از این فرصت با همکاری شرکای خود در جامعه بین المللی نهایت استفاده را داشته باشد.

وی تصرح کرد: خوشحالم که توانستم بازدیدی داشته باشم تا با آگاهی بیشتر در این زمینه تلاش کنم.

شایان ذکر است ظریف در این سفر یک روزه از پتانسیل ها و زیرساخت های شهرستان چابهار، مجتمع فولاد، پتروشیمی مکران و پیکره های صنعتی و تجاری  منطقه آزاد، بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، اسکله ها، زیرساخت ها و تجهیزات استراتژیک بندر شهید بهشتی و ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری بازدید خواهد کرد. 

موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران کشوری و استانی وزیر امور خارجه کشورمان را همراهی می کنند. 

همچنین جلسه ای با حضور دکتر ظریف، استاندار سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت استاندار و فرمانداری ویژه شهرستان چابهار، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان، مدیر عامل منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار و سرپرست گمرک چابهار و جمعی از مدیران کشوری و استانی به منظور بررسی راهبردهای منطقه ای و معرفی قابلیت ها و پتانسیل های بزرگ ترین بندر اقیانوسی کشور در محل بندر شهید بهشتی چابهار برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۲۰


ارسال