يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان خبر داد:
شروع فعالیت شناور ایرانی در مسیر چابهار- مسقط/ آغاز مذاکراه برای راه اندازی خط دریایی مسافری چابهار- کراچی
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به برنامه ریزی برای به کارگیری شناورهای مسافری ایرانی در مسیر چابهار-مسقط گفت: مذاکرات برای راه اندازی خط مسافری دریایی چابهار-کراچی نیز در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در جریان بازدید وزیر امور خارجه کشور از پایانه مسافری شهید کلانتری، گفت: این پایانه در سال 95 ظرف سه ماه تجهیز و راه اندازی شد و از همان سال، شناورهای مسافری میان چابهار و مسقط در کشور عمان آغاز به کار کردند.

وی با اشاره به برقراری 9 سرویس و جابجایی 900 مسافر دریایی بین ایران و عمان از طریق پایانه شهید کلانتری، تصریح کرد: مسافران به استفاده از این خط بسیار راغب بودند و می توان گفت این خط تا حدی سفرهای هوایی میان ایران و عمان را تحت تاثیر قرار داد.

آقایی با بیان اینکه این سفرها تحت تاثیر قیمت سوخت و افزایش نرخ ارز قرار گرفت، خاطرنشان کرد: اسفند سال گذشته قرارداد یک سرمایه گذاری منعقد و یک فروند شناور 150 نفره توسط یک شرکت ایرانی خریداری شد که این شناور از انتهای خرداد ماه در خط  چابهار- مسقط فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان همچنین به برنامه ریزی برای آغاز سفرهای مسافری دریایی میان چابهار و بندر کراچی پاکستان اشاره کرد و گفت: این مساله در سفر وزیر راه و شهرسازی به پاکستان مورد توافق قرار گرفته و اکنون توسط سفرای دو کشور پیگیری می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۲۸


ارسال