دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ ,6 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست فرمانداری چابهار گفت: خیران چابهاری در جشن گلریزان این شهرستان ۶۸۸ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تعهد کردند.

به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران رحمدل بامری در جلسه ای که با هدف آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد با ائمه جماعت، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، رئیس دادگستری شهرستان و جمعی از خیرین، تجار و فعالین اقتصادی درسالن اجتماعات فرمانداری چابهار برگزار شد، افزود: ماه رمضان علاوه بر برکات و فیوضات دیگر فرصت خوبی برای پرداخت زکات، صدقات و کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است.
 
وی با اشاره به تعهد ۶۸۸ میلیون تومانی خیران تاکید کرد: انجام کارهای خیر و خداپسندانه اجر و ثواب فراوانی دارد و همه قشرها باید برای آزادی زندانیان تلاش و کوشش کنند.
 
وی از حضور قشرهای مختلف مردم، مسئولان و صاحبان شرکت ها و صنایع مختلف در جشن گلریزان چابهار قدردانی و عنوان کرد: تعهد ۶۸۸ میلیون تومانی خیران برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد چابهار ستودنی است.
 
دادستان عمومی و انقلاب چابهار نیز گفت: آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با همت خیران موجب خوشحالی خانواده ها و نشاط اجتماعی می شود.
 
رحمان ملکوتی فر افزود: احکام برای جرائم غیرعمد باید براساس شرایط افراد باشد و تمام تلاش ها باید طوری انجام شود تا کمترین زندانی را داشته باشیم همچنین در برخی پرونده ها صدور احکام باید بازدارندگی و پیشگیرانه باشد.
 
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار نیز اذعان کرد: همه قشرهای مردم به ویژه روحانیان، معتمدان و مسئولان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تلاش کنند.
 
مولوی یارمحمد پناد افزود: در آیات و روایات دینی بر انفاق، پرداخت زکات و صدقات تاکید فراوانی شده است هر آنچه مردم توان دارند باید در آزادی زندانیان و دستگیری همنوعان تلاش کنند.
 
رئیس نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان نیز اظهار کرد: در مجموع ۹ زندانی جرائم غیر عمد در چابهار زندانی هستند که برای آزادی آنان ۱۴ میلیارد ریال نیاز است.
 
سیدعبدالحسین سجادی افزود: زندانیان جرائم غیرعمد چابهار 6 نفر برای مهریه و نفقه، ۲ نفر تصادفات و یک نفر با محکومیت مالی در زندان هستند.
 
وی گفت: تاکنون ۱۵ جشن گلریزان در سطح استان سیستان وبلوچستان برگزار و تاکنون ۲۰ میلیارد ریال برای آزاد زندانیان تعهد شده است.
 
رئیس نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ۷۷ نفر در استان به دلیل جرائم غیر عمد در زندان هستند که برای آزادی آنان ۵۶ میلیارد ریال نیاز است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۳۵


ارسال