سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
مبارزه با تب کنگو هدف اصلی مرکز مدیریت بیماری ها در سیستان و بلوچستان
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری های واگیردار نظیر مالاریا، تب کریمه کنگو و ایدز چابهار را تهدید می کند و باید اقدامات لازم در این منطقه مهم با جدیت انجام شود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از چهاربهاران محمد گویا در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی سیستان و بلوچستان که در فرمانداری چابهار برگزار شد عنوان کرد: وضع کشور از نظر مبارزه با بیماری های مالاریا، ایدز و سایر بیماری های واگیردار نسبت به گذشته خیلی خوب است.
 
وی تلاش های نیروهای خدوم وزارت بهداشت و درمان در سراسر کشور را ارزشمند بیان و افزود: همراهی مسئولان و تعامل بین بخشی در طول سال های گذشته سبب شده تا با کمترین مشکلات دچار شویم.
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: چابهار مرز آبی و خاکی با کشورهای مختلف از جمله پاکستان دارد که به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری برای ایران مهم است و نباید بیماری های مختلف و خطرناک آن را تهدید کند.
 
وی با اشاره به پیشرفت علم پزشکی در ایران بیان کرد: در دهه ۷۰ بیش از ۷۰ هزار مورد بیماری مالاریا در کشور وجود داشت که هم اینک این آمار به کمتر از انگشتان دست رسیده و موفقیت های خوبی حاصل شده است.
 
گویا تاکید کرد: دامپزشکی باید با قرنطینه و مراقبت های لازم از دام های وارداتی نسبت به ورود بیماری های مشترک انسان و دام در کشور اقدام کند و در این باره حساسیت های لازم را داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه تب کریمه کنگو کشنده است و نباید این نوع بیماری موجب کشتن انسان ها شود تصریح کرد: سگ های ولگرد تهدید جدی می باشند که نیاز است دستگاههای مختلف با همکاری همدیگر نسبت به کاهش جمعیت این سگ ها اقدام کنند.
 
وی درخصوص بیماری ایدز و مراقبت های لازم و پیشگیری از این بیماری خاطرنشان کرد: زحمتکش ترین نیروهای بهداشت و درمان در سه دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان خدمت می کنند و خدمات آنان در مقابل مبارزه با بیماری ها قابل تقدیر است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۳۸


ارسال