يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست فرمانداری چابهار گفت: در عملیات بیت المقدس نه تنها خدا خرمشهر را آزاد کرد بلکه همه مرزها و شهرهایی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم درگیر جنگ بودند با اراده و ایمان متصل به خدا آزاد شدند.
به گزارش عصرهامون، رحمدل بامری با تبریک فرا رسیدن سالروز آزاد سازی خرمشهر در گفت و گو با چهاربهاران عنوان کرد: عملیات بیت المقدس به تدبیر و درایت شهید صیاد شیرازی از مهمترین و بزرگترین عملیات های نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس بود.
 
وی مقاومت را رمز پیروزی دانست و افزود: عملیات آزادسازی خرمشهر خیلی از معادلات نظامی را تغییر داد و در واقع نماد سلحشوری و اقتدار ایران بود که نتایج چشمگیر سیاسی و نظامی در پی داشت.
 
سرپرست فرمانداری چابهار ادامه داد: عملیات بیت المقدس در ۴ مرحله اجرا شد که آزادسازی خرمشهر از مهمترین نتایج چشمگیر آن بود و پنج هزار کیلومتر مربع از اراضی اشغال شده را آزاد و ۱۰۰ کیلومتر از خط مرزی را تامین کرد.
 
وی تاکید کرد: حتی یک وجب از دامان خاک عزیز ایران اسلامی به دست دشمن نیفتاده، تا خرمشهر شهر، خون و قیام، به نام حماسه سازانش تا همیشه تاریخ به نشانه مقاومت و ایستادگی، خرم و جاوید ماند.
 
بامری روز آزاد سازی خرمشهر را روز مقاومت، ایثار و پیروزی عنوان کرد و یکی از عوامل پیروزی را اتحاد و اعتماد و خود باوری عنوان کرد.
 
وی با اشاره به جنگ اقتصادی امروز عنوان کرد: امروز در بین نسل جوان دانشگاهی سئوالاتی همچون اینکه «چرا بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه پیدا کرد»، وجود دارد که باید ارزش‌ها و پیام‌های سوم خرداد برای نسل جوان تبیین شود.
 
فرماندار ویژگی های فتح خرمشهر را اراده و اتکای به خداوند دانسته پ یادآور شد: در عملیات بیت المقدس با دست خالی توانستیم دشمن شکست دهیم وامروز نیز با توان واقتدار می توانیم در مقابل دشمنان پیروز شویم.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۴۰


ارسال