شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
​خطیب نماز جمعه شهرستان نیمروز گفت: شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه دینی و اسلامی همه ما مسلمانان است باید در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین اعلام کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا، حجت اسلام والمسلمین محمد راشکی در خطبه های این هفته بیان داشت:  سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس روز مقاومت، ایثار و پیروزی است افتخار این روز آسان به دست نیامده خرمشهر با خون شهدا آزاد شد واقعه افتخار آمیز سوم خرداد متعلق به همه نسل هاست و فرهنگ بسیجی بود که این افتخار را آفرید.

وی افزود: امام خمینی (ره) برای نجات قدس از چنگال اسرائیل جنایتکار جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس تعیین نمودند و این روز یکی از برجسته ترین یادگارهای امام (ره) است که جمهوری اسلامی ایران توانست این نام را در دنیا زنده نگه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین راشکی با اشاره به عملکرد و فعالیت های کمیته امداد امام خمینی در شهرستان نیمروز از زحمات مدیران و کارکنان این نهاد تقدیر کرد و ادامه داد: این نهاد ارزشی و ولایی به تبعیت از سیره و سلوک نبوی و اهل بیت (ع) حمایت و امداد به خانواده های ایتام، بی سرپرست، افراد نیازمند، ناتوان و از کار افتاده را انجام می دهد و در بحث اشتغال و توانمند سازی خانواده های تحت پوشش قدم های خوبی را برداشته است.

خطیب نماز جمعه نیمروز افزود: ثواب اعتکاف در ماه مبارک رمضان برابر 2 حج و 2 عمره است و یکی از بهترین اعمال در شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان تلاوت قرآن است، در فضیلت افطاری دادن در ماه مبارک رمضان همین بس که امام صادق (ع) فرموده اند کسی که مومنی را افطاری دهد کفاره یک سال گناه او بخشیده می شود و کسی که 2 مومن را افطاری دهد بر خداوند است که او را وارد بهشت سازد.

وی ادامه داد: شنبه 19 رمضان مصادف است با ضربت خوردن امیرالمومنین علی (ع) در سال 40 هجری قمری در مسجد کوفه و به دست ناپاک ابن ملجم است امام علی (ع) 2 شب بعد در شب 21 رمضان در سن 63 سالگی به شهادت رسید.

امام جمعه نیمروز تاکید کرد:  شب های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان شب های قدر و نزول قرآن است و انجام دعا و نیایش و هر عمل و کار نیک در این شب ها برابر هزار ماه اجر و پاداش دارد، هر کس از فیض شب های قدر محروم گردد از تمام خیرات محروم شده است.

انتهای پیام/۳۹۵۳
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۱۶۵


ارسال