پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶
سیستان وبلوچستان در رده بدترین وضعیت محیط کسب و کار قرار گرفت
 
بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار ایران در زمستان ۱۳۹۷ سیستان وبلوچستان در زمره استان های با بدترین وضعیت محیط کسب و کار قرار گرفت.
به گزارش عصرهامون، در حالی محیط مساعد کسب وکار به عنوان یکی از عوامل اصلی و موثر بر رشد اقتصادی، تولید کالا و خدمات به شمار می رود  که در دو سال اخیر استان سیستان وبلوچستان در زمره استان های با بدترین وضعیت محیط کسب و کار قرار گرفت.

بیان این مطلب بدان جهت است که براساس پایش محیط کسب و کار در تابستان ۱۳۹۶، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و لرستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار و استان‏های گیلان ، فارس و مرکزی به ترتیب دارای بهترین محیط کسب و کار هستند.

امسال نیز استان‌های سیستان و بلوچستان، البرز و کردستان به ترتیب دارای بدترین وضعیت محیط کسب و کار و استان‌های گیلان، آذربایجان غربی و زنجان به ترتیب دارای بهترین وضعیت محیط کسب و کار نسبت به سایر استان‌ها ارزیابی شده‌اند.

براساس نتایج این پایش در زمستان ۱۳۹۷، وضعیت محیط کسب و کار در بخش خدمات در مقایسه با بخش‌های کشاورزی و صنعت نامناسب‌تر ارزیابی شده است.

در بین رشته فعالیت‌های اقتصادی، رشته فعالیت‌های: 1- اداری و خدمات پشتیبانی، ۲- آب‌رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه و ۳- سلامت انسان و مددکاری اجتماعی، به ترتیب دارای بدترین وضعیت کسب و کار و رشته فعالیت‌های: ۱- مالی و بیمه، ۲- ساختمان و ۳- خدمات مربوط به تأمین جا و غذا، به ترتیب بهترین وضعیت کسب و کار را در مقایسه با سایر رشته فعالیت‌های اقتصادی در کشور داشته‌اند.

نتایج پایش محیط کسب و کار در تابستان 96 را اینجا بخوانید. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۰۶


ارسال