يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۵
در دیدار مسئولان نمایندگی آستان قدس با نماینده ولی فقیه مطرح شد؛
ضرورت توجه بیشتر آستان قدس رضوی به محرومیت زدایی در سیستان وبلوچستان/ 3000خادمیار زیر بیرق رضوی
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان بر ضرورت سرمایه گذاری بیش از پیش آستان قدس رضوی در بخش محرومیت زدایی در این استان تاکید کرد.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام محامی ظهر امروز در دیدار مدیران و اعضای ستادی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان گفت: بر اساس گزارشات ارائه شده، خوشبختانه آستان قدس رضوی در اکثر حوزه ها به صورت تخصصی ورود کرده است اما این امر باید به صورت کمی و کیفی ارتقا یابد.
 
وی افزود: سیستان وبلوچستان به دلیل شرایطی که دارد نیازمند توجه و رسیدگی بیشتر نهادهایی همچون آستان قدس رضوی است و این مجوعه می تواند با سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های اقتصادی، ضمن کمک به پیشرفت سیستان وبلوچستان به کاهش آمار بیکاری و امنیت پایدار در استان کمک کند.
 
حجت الاسلام محامی با تاکید بر اقدامات زیرساختی در استان ادامه داد: ضرورت دارد تا دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان بر خلق آثار ارزشمند و ماندگار تمرکز بیشتری داشته باشد و پروژه هایی را به مرحله اجرا درآورد که به عنوان نماد اختصاصی استان محسوب شود.
 
خطیب جمعه زاهدان تصریح کرد: ائمه اظهار و اهل البیت(ع) متعلق به همه مسلمانان است و باید در امور اجرایی و خدمات رسانی و تخصصی همه مردم استان اعم از شیعه و سنی سهیم باشند و در کنار یکدیگر در راستای پیشرفت اهداف عالیه گام بردارند.

3000خادمیار زیر بیرق رضوی
مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیستان وبلوچستان هم در این دیدار گفت: گسترش فرهنگ رضوی و تلاش برای محرومیت زدایی در کشور جزو اهداف عالیه و از پیش تعیین شده آستان قدس رضوی است که با همین محوریت دفتر نمایندگی استان در مرداد ماه سال 95 رسماً فعالیت خود را آغاز کرد.
 
دادخدا خدایار افزود: دفتر نمایندگی سیستان وبلوچستان در حال حاضر دارای 25 کانون موضوعی تخصصی خادمیاری با موضوعات مختلف از قبیل سلامت، اشتغال، وقف و نذر، رسانه، مداحان، جوانان و ... می باشد که کانون سلامت این استان در ارزیابی آستان قدس رضوی در رده نخست کشوری قرار گرفت.
 
وی ادامه داد: هم اکنون 19 شهرستان استان دارای کانون های خادمیاری است که رابطین برخی از این کانون ها نیز جزو برادران اهل تسنن هستند که ناگفته نماند در شهرستان های جنوبی استان نیز تعدادی از مولوی های اهل سنت در این کانون ها فعالیت خوبی دارند.
 
به گفته خدایار؛ 92 کانون محله ای نیز در مساجد سطح استان تشکیل شده که جوانان و نوجوانان در این کانون ها فعالیت دارند. همچنین در کانون زائر اولی ها نیز بیش از 11هزار زائر اولی و یا کسانی که سالها به دلیل مشکلات مالی و... امکان تشرف به حرم مطهر را نداشته اند با هزینه آستان قدس سفر سه روزه به مشهد مقدس را تجربه کرده اند.
 
مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی از علاقه وافر مردم سیستان وبلوچستان به خدمت در این عرصه خبر داد و گفت: بیش از 3هزار نفر به عنوان خادم و خادمیار در این استان ثبت نام کرده اند که هزار نفر از آنها توفیق خادمی و کشیک در حرم مطهر رضوی برایشان فراهم شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۱۰


ارسال