يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
در مراسم سوم خرداد چابهار؛
"ما می توانیم" رمز پیروزی در گام دوم انقلاب است/ جنگ اقتصادی و فرهنگی ادامه دهنده هشت سال دفاع مقدس است
 
فرمانده سپاه شهرستان چابهار گفت: دشمن امروز جنگ تمام عیاری را بر علیه کشور به لحاظ روانی و اقتصادی با تحریم و تنش زایی در فضای مجازی آغاز کرده است و خرمشهرهای دیگر در پیش رو را باید فتح کنیم.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران سرهنگ پاسدار محمد علی پوراحمدیان در مراسم سوم خرداد که صبح امروز با حضور مسئولین و اقشار مختلف مردم در سالن شهید محب علی فارسی چابهار برگزار شد افزود: آزادسازی خرمشهر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است و همان طور که ما در گذشته با کمترین امکانات توانستیم در برابر قدرت‌های جهانی ایستادگی کنیم، امروزه نیز با توکل بر خدا و با حضور گسترده مردم ایران، پیروز میدان خواهیم بود.
 
وی تاکید کرد: ما باید بنا به فرموده قرآن کریم، از این حوادث مهم و تاریخی درس بگیریم و آن را سرمشقی برای ادامه راه امت و انقلاب اسلامی قرار دهیم، سوم خرداد از ایام الله است و یادآوری این تاریخ افتخار آمیز چراغی برای تداوم و استمرار انقلاب اسلامی ایران است.
 
وی با اشاره به فرموده‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در خصوص سالروز فتح خرمشهر، بیان کرد: همانطور که حضرت امام خمینی (ره) فرموده‌اند، آزادسازی خرمشهر فتح الفتوح بزرگی است که به یقین روحیه بزرگ، با اخلاص و سرشار از معنویت مردم و تحول عظیم روحی آنان، سر منشأ این پیروزی بزرگ بوده است، این پیروزی در طول تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر بوده است فرموده‌های امام، رزمندگان اسلام را در عملیات بیت المقدس به پیروزی رسانده است.
 
فرمانده سپاه چابهار با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر همه استکبارهای جهانی غلبه کرده است و در آینده نیز اقتدار خود را تداوم خواهد بخشید، تصریح کرد: هم اکنون راهبردهای انقلاب اسلامی در منطقه کاربرد بسیاری دارد و باعث شده است که بسیاری از کشورهای همجوار ایران نیز با همین راهبرد به پیروزی برسند. امت اسلامی ایران نباید عهد خود را با خدا فراموش کند و باید با توکل به خدا، با قدرت در میدان نبرد با دشمنان حاضر شود.
 
سرپرست فرمانداری چابهار نیز در این مراسم عنوان کرد: عملیات بیت المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد سمبل مقاومت ملت ایران علیه جبهه کفر بود.
 
رحمدل بامری تشریح کرد: ما می توانیم رمزی است که رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر به ما آموختند اگر امروز بخواهیم به آن نوع پیروزی برسیم مدیران ما نباید به هشت ساعت کار اکتفا کنند بلکه بدون نگاه کاری باید جهاد گونه وارد عرصه عمل شوند تا به پیروزی های مختلف برسیم.
 
فرماندار چابهار افزود: با جانفشانی و مجاهدت رزمندگان اسلام در آزادسازی خرمشهر به گونه ای عمل شد که دشمن جز تلفات جانی و مالی چیز دیگری نداشت و روز به روز توان رژیم بعث عراق تحلیل می‌رفت و مناطقی که دشمن بدان تجاوز کرده بود به تصرف رزمندگان اسلام در می‌آمد.
 
وی بیان کرد: خرمشهر نماد مقاومت و ایثار ملت ایران است؛ چرا که مقاومت رزمندگان و مردم خرمشهر امید عراقی‌ها را ناامید کرد و تمام معادلات دشمن را بر هم زد.
 
بامری در ادامه گفت: اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر فراز مسجد جامع شهر خرمشهر امداد الهی بود که با جانفشانی رزمندگان اسلام محقق شد و ملت ایران طعم شیرین مقاومت و پایداری را چشیدند.
 
وی تاکید کرد: به فرموده امام راحل خرمشهر را خدا آزاد کرد و اگر امداد الهی نبود امکان رهایی این شهر از اشغال رژیم بعث عراق وجود نداشت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۲۲


ارسال