پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۷
برداشت انگور یاقوتی از شهرستان های جنوبی سیستان وبلوچستان
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در چند سال اخیر توسعه تاکستان ها در سطح استان و شرایط آب وهوایی شهرستانهای جنوبی سبب شده برداشت این محصول در بلوچستان زودتر از سیستان آغاز شود.
غلام حیدر زورقی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: هرچند سیستان خاستگاه انگور یاقوتی است اما در چند سال اخیر توسعه تاکستان ها در سطح استان وشرایط آب وهوایی شهرستانهای جنوبی سیستان وبلوچستان سبب شده برداشت این محصول در بلوچستان زودتر آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه انگور یاقوتی زودرس ترین انگور در کشور است، بیان کرد: در حال حاضر ۳هزار و۸۰۰هکتار تاکستان در استان وجود دارد که بیش از ۸۵درصد آن اختصاص به انگور یاقوتی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: از کل باغات انگور استان ۲هزارو ۸۰۰هکتار بارور می باشد وپیش بینی می‌شود بیش از ۳۱هزاروسیصدتن انگور تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی عمده ارقام انگور استان را یاقوتی قرمز، فخری، امیری، چشم گاوی، عسگری وصاحبی برشمرد و ادامه داد: ۵۳درصد باغات انگور در منطقه سیستان می باشد.

لازم به ذکر است برداشت انگور از اوایل خرداد شروع و تا اواسط تیرماه در سیستان وبلوچستان ادامه دارد و به دلیل زودرس بودن بازار پسندی مناسبی داشته و درآمد خوبی عاید کشاورزان این منطقه می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۲۵


ارسال