سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ,7 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
ترویج بوم گردی در چابهار عاملی برای رونق اقتصادی و فرهنگی
 
نایب‌رئیس جامعه اقامت گاه‌های بوم گردی ایران گفت: بوم گردی در چابهار می تواند فقر فرهنگی و اقتصادی را از بین برده و در رونق اقتصادی به لحاظ گردشگری موثر باشد.
به گزارش عصرهامون اکبر رضوانیان در گفت و گو چهاربهاران  افزود: ما در این منطقه شاهد فقرهای گوناگون اعم از اقتصادی، فرهنگی و اطلاعاتی هستیم به طوری که اهداف بوم گردی و چگونگی استفاده از امتیازات منطقه برای بومیان کاملاً ناآشناست.
 
وی با اشاره به آشنایی مردم با بوم گردی تاکید کرد: مردمان بومی منطقه اطلاع ندارند که چه ثروتی در اختیارشان است و نگاهشان تنها به همان چند بازار محدود می‌شود.
 
وی سنت زندگی بومی در چابهار را مهم عنوان و تشریح کرد: من نه در قالب یک فعال حوزه بوم گردی، بلکه به‌عنوان یک گردشگر ترجیح می‌دهم تا هنگام سفر به چابهار، در یک‌خانه محلی سکونت داشته باشم با اعضای خانواده حرف زده و از نوع روابط آنها آگاهی کسب کنم.
 
نایب رییس جامعه اقامت گاه های بوم گردی ایران ادامه داد: بنابراین نقش آموزش در این موقعیت مهم خواهد شد و باید از طریق آموزش و معرفی امتیازات منطقه به بومیان، مسیر انتقال ظرفیت‌های درآمدزا را توسط گردشگر گشود.
 
رضوانیان اذعان کرد: جامعه اقامتگاه‌های بوم گردی ایران آماده است تا با هماهنگی مدیران سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار، مدرسان خود را اعزام کرده و آموزش و هدایت خانواده‌ها و بومیان را بر عهده گیرد تا علاوه بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری و بوم گردی، چگونگی استفاده از این ظرفیت‌ها را به آنان آموزش دهد و جذابیت و امتیازات آن را از بالقوه به بالفعل درآورد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۲۹۶


ارسال