يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
رنجی که می بریم؛
باور ناباوری؛ تب دو رگه ها در رسانه های ایران
 
بی توجهی به استعداد و نبوغ جوانان در داخل و نگاه پیوسته به خارج از کشور موجب از بین رفتن سرمایه های عظیم انسانی می شود.
به گزارش عصرهامون، جام جهانی فوتبال زیر 20 سال در کشور لهستان و با حضور 24 تیم از سراسر دنیا آغاز شده و در حال پیگیری ست، اما آنچه بیشتر نظر رسانه ها و علاقه مندان به فوتبال در ایران را به خود جلب کرده، حضور ناصر پیربخش، بازیکن دو ملیتی و ایرانی الاصل قطر در فهرست اسامی بازیکنان تیم ملی این کشور است.

با ناصر بیشتر آشنا شوید: در قطر به دنیا آمده و ملیت قطری دارد، پدرش ایرانی و اهل استان سیستان و بلوچستان و مادرش قطری ست. در حال حاضر فوتبال خود را در تیم القطر این کشور پیگیری می کند. کلیه مراحل پرورش ورزشی این جوان از استعدادیابی تا تقویت و رشد مهارت او در قطر صورت گرفته است.

نمایش جالب توجه پیربخش در پست تخصصی اش یعنی مدافع میانی در رقابت های باشگاهی قطر، نظر کادر فنی تیم ملی این کشور را به خود جلب کرد، تا جایی که بازوبند کاپیتانی عنابی پوشان نیز در آوردگاه بزرگ جام جهانی به او سپرده شده. گرچه حضور 90 دقیقه ای پیربخش در بازی نخست نتوانست از باخت سنگین 4 بر صفر قطر در برابر نیجریه جلوگیری کند اما تورنومنت برای عنابی ها به پایان نرسیده و هنوز هم فرصت جبران برایشان فراهم است.

گمانه زنی در مورد آینده فوتبالی این بازیکن کمی عجولانه و مبهم است اما مسلما ناصر پیرخش فرصت این را دارد تا با بهبود و تداوم عملکرد خوب در قلب خط دفاعی، شانس حضور خود در رقابت های جام جهانی 2022 را تا حد زیادی افزایش دهد.

آنچه خواندید شرح حال ورزشکاری ست که همچون نهال در خاک دیگری کاشته شده و با مراقبت ها و هزینه های زیاد به مرحله ی بار آوری و ثمره بخشی رسیده است؛ گرچه نمی توان منکر اصالت و ریشه ایرانی او شد اما باید پذیرفت پیربخش محصول کار مدیران ورزشی کشور قطر است. کی روش رفت اما وزن عینک سیاه دوربینی اش هنوز بر شانه ورزشکاران ما سنگینی می کند. آسمان ایران خوشه خوشه ستاره است؛ ستارگان که رصد و کشف نبوغ شان حتی نیاز به چشم مسلح ندارد.

ثروت و سرمایه ما ساسان پرکانی ست که با دوران و پشتک های خیره کننده اش چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند، پهلوانی مانند امید آرامی ست که با نهایت تواضع پنجه در پنجه رقیبان قفل می کند و پشت آهن را هم به خاک می کوبند و یا دانیال شه بخشی که نهیب مشت های فولادین اش، فرصت تفکر و تصمیم برای رقیبان باقی نمی گذارد.

کاش به جای ریشه و ملیت، در پی علت و علیت موفقیت ورزشکارانی نظیر ناصر پیربخش می گشتیم.

ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون، استان را سرشار از استعدادهای ناب ورزشی دانست و گفت: جوانان این منطقه از کشور به سبب برخورداری از شرایط ویژه فیزیکی و سخت کوشی ذاتی خود، پتانسیل بسیار بالایی در عرصه های مختلف ورزشی دارند که قابل تصور نیست.

وی افزود: حضور ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی از کشتی تا بوکس و ... نشان از توازن رشد و توسعه یکنواخت ورزش در استان دارد؛ عاملی که تداوم آن در دراز مدت ثمرات زیادی برای استان دارد و مطمئنا رقابت را برای کسب سکو برای رقیبان خارجی تنگ تر می کند.

وی با اشاره به اقدامات قابل توجه ورزشی صورت گرفته در استان طی سال های اخیر تصریح کرد: فراهم آوری هرچه بیشتر زیرساخت های لازم برای رشد و شکوفایی این استعدادها می تواند منجر به رشد چشمگیر ورزش استان و حضور ورزشکارانی شایسته از سیستان و بلوچستان در سطح تیم های ملی و باشگاهی کشور شود.

کرد ادامه داد: صعود تیم فوتبال دهخدای زاهدان به مرحله دوم لیگ نوجوانان کشور موفقیتی بود که در سایه فعالیت مجموعه ورزش استان توسط جوانان خوش آتیه ی بومی به دست آمد که مطمئنا در آینده حرف های زیادی برای گفتن در این عرصه خواهند داشت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۳۰۷


ارسال