جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت
 
به همت دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر، همزمان با جلسه برگزاری هماهنگی و برنامه ریزی راهپیمایی روز جهانی قدس در فرمانداری ایرانشهر کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون بالا برگزار شد.
به گزارش عصرهامون ؛ مهدی صدرایی نسب به خبرنگار پهره گفت: بنا به دستور وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح ملی بسیج کنترل فشارخون بالا در سطح کشور از 27 اردیبهشت ماه در کل کشور آغاز شده و تا 15 تیرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ایرانشهر افزود: اهمیت بیماری فشار خون به دلیل سکته مغزی و سکته قلبی در دنیا زیاد است و با توجه به اینکه اولین رتبه مرگ و میر در جهان مختص به ایران است و همچنین اینکه این بیماری کاملا بدون علائم است، معمولا مردم نمی دانند فشار خون بالا دارند مگر اینکه دچار سکته شوند و به بیمارستان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در نقاط مختلف شهر تیم های سیار حضور دارند و از ساعت 8 صبح تا 8 شب فشار خون شهروندان را اندازه گیری می کنند و همه اطلاعات حاصل شده درسامانه ثبت می شود.

صدرایی نسب درپایان با دعوت از همه ارگان های مربوطه و همشهریان عزیز برای کمک به اجرای این طرح و اندازه گیری فشار خون، خاطرنشان کرد: می‌توان امیدوار بود که با طراحی و اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون بالا، گروه‌های هدف مورد نظر، درباره فشارخون بالا حساس شوند و با مراجعه به مراکز تعیین شده، از وضعیت فشارخون خود اطلاع پیداکنند. به این ترتیب، با شناسایی موارد فشارخون بالا و شروع مراقبت‌های استاندارد و مبتنی بر دستورالعمل‌های کشوری، گامی موثر برای کنترل این تهدید سلامت برداشته خواهد شد

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۳۷۹


ارسال