دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۸
مسئولان سیستان و بلوچستان در راهپیمایی روز قدس چه گفتند؟
پیام راهپیمایی روز قدس محکوم کردن معامله قرن است/ دشمن از حضور مردم در صحنه هراس دارد
 
مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود از رژیم اشغالگر قدس و حمایت‌شان از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.
به گزارش عصرهامون، مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با 25 رمضان المبارک در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

این راهپیمایی صبح امروز جمعه 10 خرداد ماه از میدان آزادی در زاهدان آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود به سمت مصلی  زاهدان حرکت کردند.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
حجت‌الاسلام و المسلمین محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: امسال هم ملت غیور و بصیر و قهرمان ایران مسیر ۴۰ ساله گذشته خود را پیش رو خواهند گرفت و خوابی که دشمنان اسلام و قرآن برای تجزیه کشورهای اسلامی دیده آند را آشفته خواهند کرد.

وی افزود: مسلمان ایران اسلامی در کنار سایر مسلمانان جهان هرگز اجازه نمی دهند نقشه شوم دشمنان و معامله قرن که طرح‌ریزی کرده‌اند محقق شود .

وی با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی روز قدس ادامه داد: امروز روزی است که جهان اسلام حمایت از فلسطینیان و تمامی مظلومان و ستمدیدگان را با شعارهای استکبار ستیز  خود به جهانیان نشان می دهند و شکوه وحدت خود را به نمایش می گذارند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: مردم در روز قدس اعلام می کنند که هر کجا ظلم و جوری باشد در برابر آن سکوت نکرده و خواستار پایان دادن به ظلم و ستم هستند.

وی تاکید کرد: امروز روزی است که جبهه مقاومت جان دوباره می گیرد و با مشاهده حضور میلیونی مسلمانان در نقاط مختلف دنیا با قوت و توان دو چندان ادامه راه خود را پیش خواهد گرفت .

امام جمعه زاهدان افزود: این حضور میلیونی مردم در راهپیمایی تاریخی و دشمن ستیزی این پیام را به استکبار جهانی مخابره می‌کند که هرگز و تحت هیچ شرایطی نمی توان و قدرت اجرای معامله قرن را نخواهند داشت و ملتهای مسلمان در برابر آنها ایستادگی خواهند کرد و با استفاده از آموزه های دینی و اسلامی خود و تحت فرامین مقام معظم رهبری و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران مسیر خود را با صلابت و قدرت ادامه خواهند داد.

پیام راهپیمایی روز قدس محکوم کردن معامله قرن است
حجت الاسلام والمسلمین حمیدی، رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: حضور ملت ایران در چهل سال بعد از پیروزی انقلاب در صحنه های مختلف به ویژه روز قدس پیام خاص خود را دارد، این راهپیمایی و حضور مردمی برای حمایت از مظلومان و مردم فلسطین است  که هر سال با شکوه و عظمت بیشتری برگزاری می شود و امسال هم با حضور گسترده مردم برگزار شد.

وی بیان کرد: این حضور وحدت آمیز دشمنان را مایوس می کند و به آنها می فهماند که توطئه شوم شما نمی تواند مردم فلسطین را از احقاق حق خود دور کند یا دست از سر مسئله مهم قدس بردارند تا اسرائیل درآنجا خواب راحت داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد:همان طور که رهبر انقلاب فرمودند راهپیمایی امسال شعار خاصی دارد و آن هم محکوم کردن معامله قرن است که برای دشمن تبدیل به معامله ننگ خواهد شد چرا که فلسطین فراموش نشدنی است و نصرت الهی از آن اسلام  می باشد.

قدس شریف هرگز به پایتخت سفاکان و ظالمان جهان مبدل نخواهد شد
احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در گفت وگوی تلفنی به خبرنگار ما گفت: امروز شاهدیم که همه اقشار و احزاب مختلف با گرایشات سیاسی متعدد به دور از حزب و جناح سیاسی، صرفاً به منظور حمایت و دفاع از مظلوم و محکومیت ظالم به خیابان‌ها آمده‌اند و به ندای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی لبیک گفته اند.

وی افزود: این مردم همان طور که ظلم و جور را برای خودشان نپسندیدند و انقلاب کردند و خود را از بند ظالمان رهایی دادند طبیعتاً برای سایر مسلمانان نیز نمی‌خواهند پس با مشت‌های گره کرده خود فریاد آزادی قدس شریف را سر می دهند.

 وی ادامه داد: قطعاً این حضور لرزه بر تن اسرائیل و استکبار جهانی خواهد انداخت.

موهبتی ادامه داد: دشمنان اسلام طرح های شوم و پلید زیادی در سر خود می‌پرورانند که هر کدام آنها باعث به مخاطره انداختن اسلام و چیزی جز افزایش ستم‌گویی آنها بر مسلمانان به خصوص در فلسطین اشغالی نخواهد بود اما مردم ایران و سایر کشورهای اسلامی با بصیرت و هوشیاری جلوی عملیاتی شدن این نقشه ها را خواهند گرفت.

وی گفت: همان طور که‌مقام معظم رهبری نیز فرمودند اسرائیل به زودی از صفحه روزگار محو شده و هرگز قدس شریف به پایتخت سفاکان و ظالمان جهان مبدل نخواهد شد و در آینده ای نزدیک به صاحبان اصلی آن بازگردانده می شود.

دشمن از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس هراس دارد
علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه حضور باشکوه و حماسی مردم نماد وحدت و یکپارچکی امت اسلامی است، افزود: قدس متعلق به تمام مسلمین است که در آن شیعه و سنی جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و به دفاع از حق ملت مظلوم فلسطین می پردازند.

وی با بیان اینکه ملت ایران، همیشه حامی و پشتیبان مظلومان و ستم دیدگان است، ادامه داد: حضور پر شور مردم در راهپیمایی روز قدس نشان از محکوم کردن سخنان بیهوده ترامپ مبنی بر انتقال سفارت به قدس شریف دارد.

نماینده مردم زاهدان با بیان اینکه همگان باید در مقابل استکبار جهانی از مظلومان عالم دفاع کنند، گفت: حضور گسترده مردم از یک سو باعث یاس و ناامیدی دشمنان و از سوی دیگر مشت محکمی بر دهان دنیای استکبار است.

معامله قرن، نقشه ای برای مشروعیت بخشی به اشغال قدس است
ابوذر مهدی نخعی، سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از جانب امام خمینی (ره) را نشان از پیشتازی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مظلومین همه ملت های جهان عنوان کرد و گفت: ملت ایران هرگز از حمایت از ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین دست بر نخواهد داشت.

وی افزود: این حضور پرشور اقشار مختلف مردم شریف، فرهیخته و همیشه در صحنه شهرستان زاهدان، احزاب و تشکل‌های سیاسی، فرهنگی، ورزشی و مذهبی و ... برای دوستان پیام اخوت، برادری و حمایت و برای دشمنان پیام مقاومت و ایستادگی ملت ایران را به همراه دارد.
 
وی ادامه داد: آمریکای جنایت کار و اسرائیل غاصب ببینند، بدانند و آگاه باشند که به فضل الهی، زوال رژیم اشغالگر قدس قطعی و نزدیکتر از همیشه است. حکام مرتجع عرب که پول های بادآورده کلان را صرف جنایت های این دشمنان دین و اسلام می کنند، بدانند در کشت وکشتارهای مردم بی گناه مسئول اند و آتش این خیانت ها و جنایت ها بزودی دامن شان را خواهد گرفت.
 
نخعی در خصوص معامله قرن اذعان داشت: در این برهه حساس که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و با همراهی برخی از حکام خود فروخته عرب در حال اجرای نقشه شوم خود موسوم به معامله قرن به منظور مشروعیت بخشیدن به اشغالگران قدس شریف است، این حضور حماسی مردم با بصیرت ضمن دفاع از حقوق مردم فلسطین، نقشه های پلید استکبار و رژیم منحوس صهیونیستی را نقش بر آب ساخت.

معامله قرن به سرانجام نمی رسد
غلامرضا گنجی، فرماندار شهرستان زابل در حاشیه مراسم راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: حضور حداکثری مردم در روز جهانی قدس باعث شد تا بار دیگر دشمن در هیاهوی تفکرات ضد اسلامی خود شکست بخورد.
 
وی با بیان اینکه راهپیمایی با شکوهی که در منطقه سیستان برگزار می‌شود منحصر به فرد و باشکوه است، گفت: قدس اولین قبله مسلمانان است و از نظر تقدس و ارزش دومین حرم در بین مسلمانان قرار دارد، لذا باید این مکان مطهر از دست رژیم کودک کش صهیونیست خارج شود.
 
وی ادامه داد : قدس محل نزول وحی ، و جایگاه بزرگ و معنوی در بین مسلمانان دارد لذا در حرکتی شیطانی استکبار جهانی، صهیونیست را به این مکان مقدس هجرت داد تا  اقدام به کشتار دسته جمعی مسلمانان مظلوم دست بزنند.
 
گنجی گفت: حضرت امام قبل از انقلاب نیز با رژیم جعلی صهیونیست نیز مخالف بودند، اکنون در سراسر دنیا روز قدس با شکوه و با اقتدار برگزار می شود چرا که مردم به این باور رسیدند که این رژیم جعلی و ساختگی است و رسمیتی در بین جهانیان ندارد.
 
وی گفت: حضور مسلمانان در این روز ، لرزه به اندام دشمنان اسلام انداخته است اگر مسلمان ید واحد  بشوند ، اسرائیل از روی زمین محو خواهد شد.
 
فرماندار زابل با اشاره به ایستادگی مسلمانان در برابر استکبار جهانی گفت: هرگز نمی توانند معامله قرن را به سرانجام برسانند چرا که توان ایستادن در برابر قدرت مسلمانان را نخواهند داشت.
 
 
مسئله فلسطین قابل گذشت نیست
 رحمدل بامری، سرپرست فرمانداری چابهار در حاشیه راهپیمایی روز قدس چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران افزود: شرکت گسترده مردم چابهار همگام با مردم سراسر کشور در راهپیمایی یوم الله روز قدس، عزت و اقتدار امت اسلامی را در حمایت از قدس شریف به منصه ظهور رساند.

وی روز قدس را نماد اسلام دانست و تاکید کرد: این مناسبت به عنوان روز آزادی‌خواهی، ظلم‌ستیزی، وحدت و همدلی امت اسلامی است تا یکپارچه علیه ظلم و بیداد خروشیده و پرچم عدالت‌طلبی را در جهان برافراشته کنند و ظرفیت و توان خود را به رخ زیاده خواهان عالم بکشند.

وی تشریح کرد: اقشار مختلف مردم و گروههای مختلف سیاسی در راهپیمایی روز قدس حماسه‌ای جاوید خلق کردند و به تمام دشمنان فهماندند که همچنان دوستدار نظام و حافظ ارزش‌های بلند انقلاب اسلامی می باشند.

سرپرست فرمانداری چابهار ادامه داد: سران استکبار و در رأس آنها رژیم صهیونیستی از هر توطئه ای برای ضربه زدن به امت اسلامی دریغ نکردند و در چنین شرایطی مسلمانان باید با اتحاد و همدلی در برابر دسایس سازمان یافته دشمنان، مقاومت و ایستادگی کنند.

وی عنوان کرد: دولت آمریکا با حمایت همه جانبه از رژیم کودک کش صهیونیستی، قصد ضربه زدن به امت اسلامی را دارد و این مهم را با دخالت در امور کشورهای منطقه به اثبات رسانده است و در شرایط فعلی مسلمانان باید با حفظ وحدت و پرهیز از هرگونه اختلاف و دو دستگی، به فکر حفظ منافع خود باشند.

وی با بیان اینکه فلسطین همچنان مسئله محوری جهان اسلام و کانون توجه ملل و جوامع جهانی است اذعان کرد: طرح های نافرجامی چون؛ معامله قرن با هدف حذف کامل فلسطین از جغرافیای اسلام، دستاوردی جز شکست برای اسرائیل به دنبال نخواهد داشت.

بامری خاطرنشان کرد: روزی که مردم مسلمان و آزاده جهان برای حمایت و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مخالفت با رژیم غاصب صهیونسیتی که سالهاست رسوایی اش در نسل کشی، کشتار و شکنجه پیر و جوان، زن و مرد فلسطینی در جهان برملا شده با زبان روزه ندای حق طلبی و عدالت جویی را سر می دهند.
 
کشورهای منطقه باید قبول کنند که قدرت برتر منطقه ایران است
نبی بخش داودی،فرماندار ایرانشهر در حاشیه راهپیمایی روز قدس در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: در هرصورت باید آرمانهای نظام را زنده نگه داشت و این فرمان تاریخی که حضرت امام(ره) فرمودند را ما باید پس از 40سال هر سال پرشورتر از سال قبل برگزار کنیم تا هم انتفاضه فلسطین احساس تنهایی نکند و هم اسرائیل به این نتیجه برسد که مسلمانان همچنان پشتیبان و حامی نهضت فلسطین بوده اند و خواهند بود.

وی درباره معامله قرن گفت: مطمئن باشید نتیجه نخواهند گرفت چون مسلمانان پیرو پیامبر اکرم(ص) همواره پشتیبان و حامی مظلومین و مستضعفین بوده اند و امروز هم این سردمداران هستند که به دنبال اینگونه نقشه های کثیف هستند و خود ملت ها هیچگاه به دنبال اینگونه اعمال ننگین نیستند.

وی درباره انتقال سفارت امریکا به قدس تصریح کرد:تا امروز هر اقدامی که رئیس جمهور امریکا انجام داده نه از نظر مسلمین بلکه از نظر کل جهانیان مخدوش اعلام شده و مطمئنا نتیجه نخواهند گرفت.

داودی با اشاره به عقب نشینی کشورهای حاشیه خلیج فارس در برابر زورگویی های اسرائیل و امریکا خاطرنشان کرد: بالاخره این حکام عرب یک سری ارتباطات با قدرتهای غرب و شرق دارند و بخاطر حفظ منافع خودشان دربرابر این زورگویی ها چشم پوشی می کنند و به خاطر اینکه خودشان ایادی امریکا در منطقه هستند فکر می کنند امریکایی ها از آنها دفاع می کنند درصورتی که اشتباه است و اگر کشورهای منطقه با این تفکر که قدرت نظامی برتر منطقه ایران است، با همدیگرهمراه و یکدل شوند بیشتر نتیجه خواهند گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۳۹۲


ارسال