دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ,6 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
تمديد مجوز بهره برداری آبگير كارخانه آب شيرين كن چابهار- كنارك
 
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از تمدید مجوز بهره برداری (مرحله دوم) آبگیر کارخانه آب شیرین کن چابهار– کنارک با کاربری صنعتی متعلق به شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد.
عباس آذرپیکان در گفتگو با عصرهامون، گفت: در حال حاضر موضوع تامین آب شهرستان های چابهار و کنارک به عنوان بزرگترین معضلات این منطقه محسوب می شود، به طوریکه با افزایش جمعیت، اجرای طرح های عمرانی مراحل جدیدی را پشت سر می گذارد و بر ابعاد این موضوع می افزاید.

وی با بیان اینکه تامین آب مورد نیاز در زمینه شرب و سایر مصارف به عنوان پیش شرط اصلی تحقق برنامه های آتی عمرانی این منطقه محسوب می شود، افزود: با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوایی منطقه مورد مطالعه و کم آبی کلی در استان، استفاده از آب شیرین کن خصوصاً در مناطقی که در مجاورت دریای آزاد قرار دارند، به عنوان تنها راه حل سهل الوصول و زود بازدهسپی است که بکار گرفته می شود.

وی اذعان داشت: کارخانه آب شیرین کن چابهار_ کنارک در محور 30 جاده مواصلاتی این دو شهرستان واقع شده که با حمایت و تسریع در اخذ مجوز بهره برداری توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان مشغول به فعالیت است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت این کارخانه سبب اشتغال زایی مستقیم برای 85 نفر شده و امید مجدد زندگی و پویایی را در منطقه به ارمغان آورده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۴۰۹


ارسال