سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه چابهار گفت: 70 هزار نفر در 12 سکونتگاه غیررسمی حاشیه این شهر بدون امکانات رفاهی نظیر برق، آب، بهداشت، مدرسه و طرح هادی زندگی می کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران رحمدل بامری در همایش فرمانداران، شهرداران، دهیاران و شوراهای اسلامی منتخب جنوب استان سیستان وبلوچستان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و استاندار سیستان و بلوچستان در فرمانداری چابهار برگزار شد افزود: شهرستان چابهار با ۶ دهستان، سه بخش و نقطه شهری و ۴۳۸ روستا ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که بیش از ۷۰ هزار نفر آن در حاشیه شهر سکونت دارند.
 
وی ضمن تاکید بر ساماندهی و تخصیص اعتبار برای برقرسانی و آبرسانی و بهره مندی حاشیه نشینان از حداقل امکانات ادامه داد: درد و رنج مردم نباید بیش از این ادامه داشته باشد.
 
سرپرست فرمانداری چابهار گفت: چابهار با همه ظرفیت های بندری، منطقه آزاد، گردشگری و کشاورزی با مشکلات فراوان مواجه است بطوریکه تنها حدود ۲۰ درصد از جمعیت آن از آب آشامیدنی سالم بهره مند و ۸۰ درصد دیگر با تانکر آبرسانی سیار می شوند.
 
وی از استاندار سیستان وبلوچستان و معاون وزیر کشور خواست با توجه ویژه به مسائل و مشکلات این منطقه شاخص های آن را به استان و کشور نزدیک کنند.
 
بامری اذعان کرد: فضای آموزشی چابهار در وضعیت بحرانی است و هم اینک سرانه فضای آموزشی کمتر از دو متر است و باید به هشت مترمربع کشوری برسد.
 
سرپرست فرمانداری چابهار تصریح کرد: سرانه طرح هادی، آسفالت جاده های روستایی، بهداشت، تخت های بیمارستانی، کلاس های درس و درصد بهره مندی مردم از آب و امکانات ورزشی این شهرستان نسبت به استان و کشور در حد خیلی پایین است و باید با تخصیص اعتبارات ویژه برای کاهش محرومیت ها تلاش کرد.
 
وی به مرگ سه دانش آموز خردسال حدود ۱۰ و ۱۱ ساله در حوزه دشتیاری و پلان چابهار در چند روز گذشته اشاره کرد و افزود: این دخترکان کوچک و معصوم برای برداشت آب به هوتگ (گودال جمع آوری آب باران) رفته بودند ولی در آن غرق شده و در این ماه مبارک رمضان غریبانه جان باختند.
 
به گزارش خبرنگار ما، شهرداران، فرمانداران و دهیاران در این همایش نیز مسائل و مشکلات حوزه ماموریت خویش را مطرح و خواستار توجه بیشتر به عمران و آبادانی مناطق شهری و روستایی شدند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۴۹۷


ارسال