سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ,19 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۰
جزئیات شکایت از "مرد خسته همیشه وزیر"
 
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: ترک فعل‌های آقای زنگنه باعث خسارت‌های متعدد بر کشور شده است که وی باید در محکمه جوابگو اقدامات و تفکراتی که باعث این خسارت‌ها شده باشد.
به گزارش عصرهامون،  ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه اخیر به درستی گفت که امروز با پدیده‌ای مواجهه هستیم که مسئولان کار نمی‌کنند و که اصطلاح ترک فعل گفته می‌شود، اظهار کرد: دچار این فرایند در کشور هستیم و روز به روز بیشتر می‌شود.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: ما در ترک فعل‌های آقای زنگنه شاهد اقدامات بسیار زیاد و هزینه‌بر برای کشور هستیم که در شکایت ما از وزیر نفت هم درج شده است.
وی افزود: یکی از این ترک فعل‌ها بحث فاز ۱۱ پارس جنوبی، که با کشور قطر مشترک است، در دولت‌های قبل که آقای زنگنه وزیر بود کشور را معطل کرد و استخراج این میادین را به توتال دادند و این شرکت کار را رها کرد و از پروژه خارج شد.
ابوترابی با بیان اینکه فاز ۱۱ پارس جنوبی در دولت نهم و دهم  به بخش خصوصی داخلی داده شد و شرکت‌های داخلی متعهد و شروع به فعالیت کردند، تصریح کرد: این شرکت‌ها قسمتی از قطعاتی که باید از خارج وارد کشور می‌شد را تولید و تهیه کردند اما در دولت آقای روحانی با آمدن مجدد زنگنه به عنوان وزیر دستور داد قطعاتی که ساخته شده و برای نصب قرار بوده به دریا رود ، را انبار کنند.
وی تاکید کرد: شخص وزیر نفت ادعا دارد که به دلیل مشترک بودن با قطر، و فعالیتی که شرکت توتال در قطر دارد، عدم برداشت ما تاکنون ۳۰ میلیارد دلار به کشور ضرر وارد شده است.
نماینده مردم نجف آباد در مجلس با توضیح اینکه در این دولت دقیقا همان مسیری که پیش از این زنگنه به توتال اعتماد کرده بود و کل کشور را دوبار معطل توتال کرد را انجام داد، بیان کرد:  قراردادهای نفتی که پر از ایراد بود و شخص رهبر انقلاب، شورای عالی امنیت ملی و مجلس ورود پیدا کردند، اما دوباره با توتال قرار داد انعقاد کردند و اطلاعات فاز ۱۱ پارس جنوبی را به این شرکت دادند.
وی اضافه کرد: توتال در قطر از این سفره مشترک گاز با سرعت بالا برداشت می‌کند اما ما عقب مانده ایم.
ابوترابی با اشاره به قضیه قاچاق سوخت، خاطرنشان کرد‌:  آقای زنگنه در خصوص اینکه در بحث سوخت به خصوص بنزین کم‌کاری کردند و  هفت میلیارد تومان قاچاق سوخت داریم که با حذف کارت‌های سوخت از ۶۷ میلیون لیتر به بالای ۱۰۰ میلیون رسیده است پاسخگو نیستند.
وی با بیان اینکه مجلس با حذف کارت سوخت مخالفت کرد که هزینه ‌های زیادی شده است و نباید حذف شود، اظهار کرد: اکنون وزیر نفت پس از چندین سال با هزینه سنگین می‌خواهد دوباره کارت سوخت را احیا کند
این نماینده مجلس تاکید کرد: کارشناس پیش بینی کردند که ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلیارد ریال در روز قاچاق سوخت انجام شده و این حجم از قاچاق به دلیل ترک فعل آقای وزیر نفت است.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: زنگنه در مجلس نهم گفت که من پرونده کرسنت را شش ماهه حل می‌کنم اما متاسفانه شاهد این بودیم که نه تنها این پرونده سنگین حل نشده بلکه ایران را با هزینه‌های سنگین تری روبه‌رو کرد، دیوان محاسبات کشور سالانه در تفریغ بودجه گزارش داده که به ترکیه خسارت‌هایی پرداخت شده است.
وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند از خام فروشی نفت جلوگیری شود، عنوان کرد: بیش از ۱۴ سال است که زنگنه وزیر است و به صورت علنی در تمام محافل خصوصی، نیمه خصوصی و برخی از جلسات عمومی مطرح کرده که پالایشگاه سازی در ایران توجیه اقتصادی ندارد  و علنا اجازه نداد که ساخت پالایشگاه را در کشور ادامه دهیم که خسارت‌های زیادی را به کشور در این چندسال گذشته وارد کرده است.
ابوترابی افزود:  پالایشگاه ستاره خلیج فارس در ۸۶ در دولت آقای احمدی نژاد شروع شد و این پروژه عظیم در دوران دولت نهم و دهم توسط سپاه ۷۰ درصد پیشرفت داشت و تنها ۳۰ درصد این پروژه در دولت یازدهم بوده که آن برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نیاز داشتند که تبلیغ کنند و عکس یادگاری بگیرند، فاز اول آن تکمیل شد.
وی با اشاره به متعدد بودن موارد شکایت از وزیر نفت، تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد دولت یازدهم از مبالغ نجومی کرسنت گفتند که ترکیه هم به طبع این پرونده از ایران گاز مجانی گرفت،، مرد همیشه وزیر خسته و بی‌انگیزه توصیف زیبا دانشجویان پیرامون زنگنه است.
نماینده نجف آباد با بیان اینکه آقای زنگنه باید در محکمه جوابگو اقدامات و تفکراتی که هزینه‌های زیادی بر روی دست کشور ایجاد کرده باشد، تاکید کرد: در هر کشور دنیا اگر از دفتر وزیر دستگاه کارتخوان (pos) که تراکنش‌های آن توسط وزارت اطلاعات در اینده اعلام می‌شود کشف شده بود آن وزیر از ترس و خجالت استعفا می‌داد اما ما شاهد هستیم که امروز ایشان اینقدر به این موضوع به راحتی نگاه می‌کنند که فرار روبه جلو می‌کنند.
وی ادامه داد: جناب وزیر حتی به دفتر خود تسلط ندارند و باید پاسخگوی مردم باشد، اما می بنیم که از دست نمایندگان شکایت می‌کنند و دهان کسانی که افشا می‌کنند را می بندند
ابوترابی در پایان گفت: ما مردم را مانند وزرای دولت آقای روحانی نامحرم نمی‌دانیم و این‌ فسادها را افشا خواهیم کرد.
انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۲۵


ارسال