چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰
سرعت وزش باد در زابل به 83 کیلومتر بر ساعت رسید
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تشدید سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان، سرعت لحظه ای وزش باد در زابل به 83 کیلومتر بر ساعت رسید.
علی ملاشاهی در گفت و گو با عصرهامون، گفت: همان‌طور که انتظار می رفت با افزایش گرادیان فشاری در شرق کشور، امروز بر سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شد و بیشینه سرعت باد در ایستگاه زابل به 23 متر بر ثانیه معادل 83 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی افزود: وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک در برخی نواحی شمال استان شد به طوریکه دید افقی در زهک را به 5 و زابل به 7 کیلومتر کاهش داد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی ادامه داد: به سبب خیزش گردوغبار غلظت ذرات معلق در هوای زابل تا پیش از ظهر امروز در شرایط ناسالم برای تمام گروه های سنی قرار گرفت.

ملاشاهی گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی وزش بادهای 120 روزه همچنان تا اوایل هفته آینده در نواحی شمالی، نوار شرقی و مرز غربی استان ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: شدت وزش باد در نواحی شمال استان بیش از سایر مناطق برآورد می شود به طوریکه انتظار می رود بیشینه سرعت وزش باد در این منطقه به 85 و گاهی بیشتر از 85 کیلومتربر ساعت برسد.

وی در خصوص وضعیت دمایی پیش روی استان نیز اذعان کرد: پیش بینی می شود از امروز تا چند روز آینده دمای هوای نیمه شمالی استان بین 2 تا 4 درجه سلسیوس کاهش یابد.

ملاشاهی افزود: شرایط جوی دریای عمان به نسبت آرام است اما وزش باد در برخی نقاط نوار ساحلی استان منجر به خیزش گردوغبار و کاهش دید افقی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۲۸


ارسال