يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۸
آغاز بهره برداری از فانوس دريايی جديد در بندر شهيد بهشتی چابهار
 
معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان به منظور افزایش ایمنی و روشنایی بخش های حمل و نقل دریایی استان، بهره برداری از پروژه عمرانی فانوس دريايی جديد در بندر شهيد بهشتی چابهار آغاز شد.
حسن ابراهیمی در گفتگو با عصرهامون، افزایش ایمنی و روشنایی بخش های حمل و نقل دریایی استان سیستان و بلوچستان را از اهداف این پروژه عمرانی عنوان کرد و گفت: طرح تعمیرات اساسی و احداث فندانسیون  فانوس چراغ دریایی و بازسازی بیکن هم اکنون به اتمام رسیده و بهره برداری آن همزمان با ماه مبارک رمضان آغاز شده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان با اشاره به اینکه علائم کمک ناوبری برای تأمین ایمنی آبراه های تحت حاکمیت سازمان بنادر و دریانوردی کشور نصب می شوند، افزود: در آب های استان سیستان و بلوچستان، یک عدد فانوس، 9 عدد بویه دریایی و 2 عدد بیکن از رأس میدانی تا خلیج گواتر جانمایی و تعبیه شده است. 

وی میزان آماده بکاری علائم کمک ناوبری استان را بیش از 98 درصد اعلام و تصریح کرد: این میزان 5 درصد بیشتر از استاندارد تهیه شده توسط انجمن بین المللی چراغ های دریایی (IALA) است. 

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر پایش و بازنگری سالیانه تعمیرات اساسی علائم کمک ناوبری به صورت هر دو نیمسال اجرای اقدامات اصلاحی و تست آماده بکاری در بازه 2 ماهه بصورت ادواری صورت می گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۳۵


ارسال