يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ,15 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
فعالیت عمرانی در 106 پروژه مهم ورزشی در سیستان و بلوچستان
 
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از فعالیت عمرانی 106 پروژه مهم ورزشی در سطح استان خبر داد و گفت: بیش از 70 درصد پروژه های ملی حوزه ورزش و جوانان استان تا پایان سال 98 تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
ادهم کرد زابلی در گفتگو با عصرهامون، گفت: بیش از 106 پروژه مهم حوزه ورزش و جوانان در سراسر استان شروع به کار کرده است که در بعضی از این پروژه ها مانند سالن چند منظوره ورزشی 4هزار و 500 نفری دهکده ورزشی المپیک زاهدان رشد قابل توجه داشتیم.

وی تعداد خانه های ورزش روستایی را 201 خانه اعلام کرد و افزود: برای هر پروژه خانه ورزش روستایی اعتباری بالغ بر 6 میلیون تومان هزینه شده است؛ علاوه بر این بزودی 51 خانه ورزش روستایی دیگر در هفته مواد مخدر به این آمار اضافه خواهد شد که از این حیث در کشور رتبه اول را داریم.

مدیرکل ورزش و جوانان در خصوص احداث چمن های مصنوعی مینی فوتبال اذعان داشت: با مشارکت 3 ارگان بنیاد مستضعفان کشور، وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور، بیش از 120 چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای سراسر استان نصب و در حال راه اندازی است که هم اکنون 30 چمن دیگر نیز آماده نصب می‌باشد .

به گفته کرد، در حال حاضر 110 سمن در استان سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است که نسبت به سایر استان ها، نشان دهنده رشد و پیشرفت قابل توجهی است به طوریکه تنها در سال گذشته سازمان های مردم نهاد جوانان 37 سمن ثبت کرده اند.

وی درخصوص احداث خانه های جوان نیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر 17 خانه جوان با اعتباری بالغ بر 600 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در 17 شهرستان سراسر استان کلنگ زنی و شروع به کار کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: با حمایت های ستاد بازآفرینی 2 پروژه، ساختمان جدید برای اداره ورزش و جوانان شهرستان زاهدان و همچنین ساختمان 5 طبقه برای اداره کل ورزش و جوانان در دهکده ورزشی المپیک زاهدان شروع به کار کرده است.

وی در پایان از اختصاص 2 میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان کشور برای شهرستان زهک و سراوان خبر داد و گفت: چمن زمین فوتبال شهرستان زهک از این طریق در حال ساخت می باشد و در روز گذشته مهندس سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان کشور مبلغ 600 میلیون تومان برای نصب دکل ها و نورپردازی‌های زمین چمن فوتبال قصرقند اختصاص دادند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۵۴


ارسال