چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ,22 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۷
تداوم وزش باد در سیستان تا اوایل هفته آینده؛
سرعت باد به 85 كيلومتر بر ساعت می رسد/ شرایط برای سم پاشی در باغات و مزارع کشاورزی مناسب نیست
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد های 120 روز تا اوایل هفته آینده در شمال استان ادامه دارد بطوریکه انتظار می رود سرعت وزش باد گاهی به 85 كيلومتر برساعت برسد.
علی ملاشاهی در گفتگو با عصرهامون، اظهار داشت: امروز آسمان استان صاف تا قسمتی ابری است و وزش بادهای 120 روزه در شمال، نوار شرقی و مرز غربی مانند چند روز اخیر جریان دارد.

وی افزود: پیش بینی می شود طی این مدت سرعت وزش باد گاهي به 85 کیلومتر برساعت برسد، شرایطی که در برخی مناطق منجر به خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی می شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: از سه شنبه تا پایان هفته در غالب نقاط استان وزش بادهای شمالی خواهیم داشت، به طوری که در نوار شرقی از میرجاوه تا سراوان و مرز غربی استان از شوره گز تا سواحل وزش باد قابل ملاحظه خواهد بود. این باد در نقاط مستعد  منجر به خیرش گردوخاک خواهد شد.

ملاشاهی با بیان اینکه از نظر دمایی امروز در نیمه شمالی و مرز شرقی استان کاهش نسبی دما رخ خواهد داد و مجدد از چهارشنبه به تدریج روند افزایشی دما حاکم خواهد شد، گفت: به سبب وزش بادهای 120 روزه تا آخر هفته شرایط جوی برای روغن پاشی، محلول پاشی و سم پاشی در مزارع و باغات مناطق شمالی، نوار شرقی و غرب استان مناسب نیست.

وی ادامه داد: به کشاورزان توصیه می شود تا زمان فعالیت این بادها ضمن سم پاشی نکردن  مزارع و باغات نیمه شمالی، نسبت به تقویت استحکامات و تاسیسات گلخانه ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در برخی نقاط سواحل نیز بعدازظهرها وزش باد و گردوخاک رخ می دهد اما دریای عمان آرام پیش بینی می شود.

به گفته ملاشاهی، کمینه دمای شهرهای استان در 24 ساعت گذشته، زاهدان با 21 و دلگان با 34 درجه سانتی گراد به ترتیب سردترین و گرم ترین شهرهای استان بوده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۵۶۸


ارسال