چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ,18 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
روزهای پایانی فصل برداشت گندم در سیستان و بلوچستان
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان از روزهای پایانی فصل برداشت گندم در استان خبرداد وگفت: گندم بذری با توجه به طبقه بذری ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از گندم نان خریداری می شود.
دهمرده در تشریح خبر فوق به خبرنگار عصرهامون افزود: برداشت نخستین خوشه های طلایی گندم در استان به دلیل بارندگی بهمن و اسفند ماه سال گذشته، از فروردین ماه  سال ۱۳۹۸در مزارع شهرستان سرباز آغاز شد.

وی سطح زیر کشت گندم سال زراعی جاری سیستان و بلوچستان را ۳۲هزارو ۱۵۰ هکتار  عنوان کرد و افزود: تاکنون برداشت گندم در بیش از۲۴ هزار هکتار از مزارع که عمدتا در شهرستان های سرباز،دلگان و ایرانشهر بوده به اتمام رسیده و برداشت گندم در شهرستانهای خاش و منطقه سیستان نیز اخیرا اغاز شده است.
وی با بیان اینکه۱۵۰دستگاه کمباین مهاجر و بومی در برداشت گندم به کشاورزان سیستان و بلوچستان کردند،گفت: در این راستا از ابتدای فصل برداشت، هزار و۳۵۰ تن گندم بذری توسط شرکت خدمات حمایتی استان و یک شرکت تولید کننده بذر بخش خصوصی از زارعین سیستان و بلوچستان خریداری شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به خرید مازاد بر مصرف از کشاورزان گفت: امسال ۱۱مرکز خرید گندم شامل ۶مرکز توسط تعاون روستایی و پنج مرکز توسط غله و خدمات بازرگانی در استان راه اندازی وتاکنون۱۵ هزار و  ۵۰۰تن گندم نیز از کشاورزان خرید کرده وبه سیلوها منتقل کرده اند.

وی افزود :امسال در برنامه است  ۳هزارتن  گندم بذری مورد نیاز فصل کشت سال آینده  را از کشاورزان استان خریداری کنیم.

دهمرده با بیان اینکه گندم بذری با توجه به طبقه بذری ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از گندم نان خریداری می شود، تصریح کرد: در سال زراعی گذشته ۳۰ هزار و ۵۶۷ تن گندم از گندم کاران توسط اداره کل غله و سازمان تعاون روستایی به ارزش ۴۱ میلیارد تومان خریداری شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۲۱


ارسال