يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶
در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد؛
ضرورت تلاش همه جانبه برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب/ صنایع دستی، راه خودکفایی اقتصادی خانواده هاست
 
جمعی از ائمه جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه های نماز جمعه این هفته استان بر ضرورت تلاش همه جانبه برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام محامی در خطبه های نماز جمعه ظهر امروز زاهدان، ضمن گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد سال 42، گفت: در روزهایی که جهان زیر سلطه دو ابر قدرت شرق و غرب بود و هر حکومت و حاکمیتی برای بقا نیازمند قرار گرفتن در زیر چتر حمایت یکی از این دو بود؛ انقلاب اسلامی ایران با شعار نه شرقی و نه غربی خط بطلانی بر این دیدگاه کشید و مستکبران جهان را نسبت به سیطره این خاک ناامید کرد.

وی افزود: به فضل الهی جمهوری اسلامی ایران با وجود دسیسه و دشمنی های قدرت های جهانی، 40 سالگی خود را جشن گرفت و در مسیر تعالی و پیشرفت با شتابی بیش از پیش در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب نیز دشمنان بیکار ننشسته و برای ناکارآمد جلوه دادن این انقلاب عطیم و تاریخی، از هیچ تلاش و خدعه ای فروگذار نکرده و نمی کنند، تاکید کرد: تشریح و اطلاع رسانی شایسته برکات انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای آحاد جامعه در شرایط امروز، امری مهم و ضروریست.

حجت الاسلام محامی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر شده، 4 محور دارد که را باید مدنظر قرار دهیم و برای اجرای آن ضروریست تا فرهنگیان، هنرمندان رسانه ها و مسئولان و همه اقشار مردم تلاش کنند.

صنایع دستی به عنوان مشاغل خانگی ثابت برای روستاییان در نظر گرفته شود
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های نماز جمعه شهرستان زابل گفت: 
در تجمعی وحدت آفرین بالغ بر 18 هزار نفر در مصلی المهدی(عج) جمع شدند و نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

وی افزود : از فرمانداران و سپاه پاسداران به جهت برگزاری مراسمات بزرگداشت ارتحال امام راحل و قیام 15 خرداد در منطقه سیستان تشکر و قدر دانی می کنیم.

حجت الاسلام کیخا بیان داشت: امام خمینی(ره) بت شکن ، ابراهیم زمان، بت ها را در هم شکست و بت بزرگ و شیطان بزرگ را به چالش کشید.

خطیب جمعه زابل تصریح کرد: به فرموده امام خامنه ای خصوصیت "مقاومت و ایستادگی" در برابر موانع و مشکلات ، امام را در زمان حیات ایشان و نیز در طول تاریخ در هیئت یک "مکتب، اندیشه، راه و تفکر" مطرح کرده است.

امام جمعه زابل گفت : مقاومت یعنی انتخاب راه صحیح ، آغاز حرکت در این راه مبارزه با موانع و مشکلات و ادامه راه حق بدون انحراف است.

وی ادامه داد: مسئولین چقدر در استفاده از ظرفیت های هنر سیستانی و ارتباط آن به امر اشتغال موفق بوده اند؟ از ظرفیت عروسک های سنتی ، فرش و قالی ، ادویه های و خوراکی های محلی و لباسهای محلی که بین سیستانی و بلوچ و حتی کشورهای مجاور مشترک است چقدر استفاده شده؟

حجت الاسلام کیخا گفت: مسئولین بازار را ضمانت کنند و مردم به ویژه روستائیان به تولید بپردازند و رسانه ها موضوع استفاده از ظرفیت های محلی را پیگیری کنند.

وی گفت: استاندار به سوالات پرسیده شده در تریبون ها را پاسخ دهند و اگر لازم شد قوه ی سامعه خویش را تقویت کنند و یا احیانا در مورد طرفهای شور و مشورت خویش تجدید نظر کند، ما فعالیت های شما را زیر نظر داریم و اگر مدتی است ورود مستقیم نداریم می خواهیم بازه زمانی مورد نیاز را برای معرفی استعدادتان را در اختیار تان بگذاریم.

وی تاکید کرد: به شدت حواسمان به انتصابات اخیر شما است؛ میزان اهمیت رشد استعدادهای بومی منطقه را در اندیشه شما در حال رصد و مطالعه هستیم و مادامی که در صراط حق و انصاف حرکت کنید به مثل برادری دلسوز در کنار شما هستیم.

صنایع دستی، راه خودکفایی اقتصادی خانواده هاست
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته ایرانشهر و با اشاره به روز صنایع دستی بیان کرد: صنایع دستی یکی از محورهای کمک به اقتصاد و معشیت خانواده ها می باشد و درواقع سرگرمی سالم، منبع درآمد و خودکفایی خانواده ها همین تولید صنایع دستی است. 

امام جمعه ایرانشهر افزود: یکی از کارهای فرهنگی که رهبر معظم انقلاب نیز برآن تاکید دارند همین ارزش نهادن به صنایع دستی است اما متاسفانه مسئولین با واردات بی رویه که زحمت کمتری دارد، کار تولیدی را نادیده می گیرند. 

وی ادامه داد: متاسفانه بعضی از مسئولین ابزاری که می توانند در ایران تولید کنند را به چین سفارش می دهند تا آنجا با نام ایران تولید شود که این بزرگترین خیانت به مردم و کشور است. 

حجت الاسلام ابطحی در ادامه خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس در 120 کشور دنیا، گفت: در طول 40 سال علی رغم همه توطئه های آمریکا و اسرائیل، مقاومت مردم ایران در برابر ایادی استکبار باعث پیشرفت کشور شد و هر گاه نرمش هایی در برابر آمریکا انجام دادیم ایران دچار خسارت شد. 

وی ادامه داد: همان طور که در برجام وارد مذاکره شدیم از پیشرفت ها بازماندیم و هیچ استفاده ای هم از برجام نبردیم و ایران دچار ضرر و زیان شد. 

ابطحی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و عدم اعتماد مسئولین به سران امریکایی، تصریح کرد: همانطور که سوریه و عراق با مقاومت از دست شیطان بزرگی چون آمریکا رهایی یافتند، ما نیز در برابر زورگویی ها مقاومت میکنیم. 

وی درپایان خاطرنشان کرد: اگر امروز وزیر امور خارجه آمریکا چراغ سبز نشان می دهد و بدون هیچ پیش شرطی حاضر است با ایران مذاکره کند، مسئولین ما باید این حرف رهبرمعظم انقلاب را جدی بگیرند که این یک فریب بیش نیست و ما هیچگاه مذاکره نخواهیم کرد و جنگ هم نخواهد شد. 

استقامت لفظ مقدسی که ریشه در آیات الهی دارد
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار با اشاره به اینکه در هر روزی که گناه، معاصی و رذایل انجام نشود، عید است، اذعان کرد: عید فطر مزد افرادی است که توانستند از اذان صبح تا اذان مغرب از خوردن و آشامیدن لب فرو ببندند و یک ماه خالصانه به فرمان الهی لبیک گویند.

 وی با اشاره به سی امین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره)، افزود:
 رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران طبق آیات الهی به خوبی مسیر دشمنان و دوستان نظام را ترسیم کرده اند.

 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران رهبری شجاع و بی نظیر دارد، خاطر نشان کرد: امروزه دشمن مقاومت مردم ایران را هدف قرار داده است.

حجت السلام و المسلمین نورایی یار خاطر نشان کرد: مقاومت و استقامت لفظ مقدسی است که ریشه در آیات الهی و جبهه مقاومت ریشه در قرآن کریم دارد.

 وی ادامه داد: امروز دشمن سعی دارد تا گزینه مقاومت که سرانجام آن پیروزی است را از ملت ایران با تطمیع، تهدید و تحریم بگیرد اما این گزینه ها که چهل سال توسط دشمن در ایران اسلامی آزمایش شد، نتیجه عکس برای دشمن به دنبال داشت.

 امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به اینکه دشمن از طریق نظامی جنگ نخواهد کرد چرا که می داند باتلاقی همانند ویتنام برای آنها به وجود خواهیم آورد، گفت: می طلبد مردم به آیات روح بخش الهی که دعوت به استقامت دارد، توجه داشته باشند.

 حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به یاری مردم مظلوم فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان، یمن و دیگر کشورهایی که ندای یاری دهند، می شتابد.

وی خاطر نشان کرد: برخی از کشورهای مزدور منطقه با آمریکای جنایت کار و اسرائیل غاصب دست بیعت داده و رقص شمشیر می کنند تا علیه مردم مظلوم فلسطین معامله قرن را به سرانجام برسانند،  اما این را بدانند که این معامله انجام نشدنی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۳۷


ارسال
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ ۱۷:۴۸
حفظ کرامت و شانیت انسان ها باید همواره مورد توجه مسئولان قرار بگیرد. همه باید برای کرامت انسان ها و شان آنها فعالیت کنند و نباید چون در جایگاه مسئولیت قرار می گیرند حقوق دیگران را زیر پا له کنند.