چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ,18 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
هشدار نسبت به افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه؛
سرعت باد در سیستان و بلوچستان به بیش از 90 کیلومتر بر ساعت می رسد
 
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اخطاریه جوی شماره 7 این اداره کل گفت: با تشدید شدت وزش بادهای 120 روزه انتظار می رود سرعت وزش باد در شمال استان گاهی به بیش از 90 کیلومتر بر ساعت برسد.
دوست محمد کلیم در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود از دوشنبه تا چهارشنبه بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شود و سرعت وزش باد  به 70 تا 90 و گاهی بیش از 90 کیلومتر برساعت برسد.

وی افزود: این شرایط در نقاط مستعد و محورهای مواصلاتی شمال استان سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این مدت در سایر نقاط استان به ویژه در نوار شرقی از میرجاوه تا سراوان و مرز غربی از شورگز تا سواحل نیز وزش باد شدید با سرعت حدود 50 تا 70 گاهی بیش از 70کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.

کلیم ادامه داد: در نقاط مستعد این منطقه نیز وزش باد سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می شود.

وی در بخش دیگری به تغییرات دمایی پیش روی استان اشاره کرد و گفت: روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در نواحی شمالی و مرکزی و سه شنبه و چهارشنبه در نواحی جنوبی استان دمای هوا حدود 3 تا 5 درجه کاهش می یابد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان از مردم و مسئولین درخواست کرد تا در زمان وقوع باد و گردوخاک تدابیر لازم را تدبیر کنند.

وی در پایان اذعان داشت: کمینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته برای زاهدان به عنوان خنک ترین شهر استان 19.1 و برای نیکشهر، قصرقند و چابهار به عنوان گرم ترین شهرها 30 درجه سانتی گراد گزارش شده است.

این کارشناس هواشناسی در پایان خاطرنشان کرد: دریای عمان نیز به ویژه از سمت شرق مواج است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۶۷۲


ارسال