جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۱
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلگان خبر داد؛
اجرای فاز عملیاتی غربالگری کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون در دلگان
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلگان گفت: فاز عملیاتی غربالگری کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون در این شهرستان در حال اجرا است.
به گزارش عصرهامون، اردشیر رحیمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: همزمان با سایر شهرستانهای جنوب سیستان و بلوچستان،فاز عملیاتی غربالگری کمپین بسیج ملی فشار خون در شهرستان دلگان در حال اجرا است.

این مسئول افزود: در سراسر خانه های بهداشت و مراکز جامع خدمات تابعه شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان عملیات غربالگری کمپین بسیج ملی فشار خون با جدیت اجرا می شود.

وی عنوان کرد: در سطح شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان نیز با ایجاد ایستگاه های ثابت و سیار و بیمارستان امام رضا(ع) کار غربالگری جهت مردم عزیز انجام میشود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دلگان گفت: فشارخون بالا یکی از عوامل خطر در بیماریهای غیر واگیر بوده است، باید توجه داشت که بیماری های غیر واگیر در دنیا در حال گسترش است که بسیاری از این بیماری ها با فشارخون بالا در ارتباط هستند.

وی اضافه کرد: فشار خون عوارض بالایی دارد، در اثر فشار خون بالا عروق شبکیه چشم، کلیه ها و قلب و عروق آسیب می بینند و سکته های مغزی و قلبی افزایش پیدا می‌کند.

رحیمی خاطرنشان کرد: فشار خون بالا در اکثر افراد علامتی ندارد و تنها با اندازه گیری مشخص می شود که فرد به فشار خون بالا مبتلاست و به همین دلیل مردم کمتر به این بیماری توجه می کنند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۱۳
مرجع : عصرهامون


ارسال