جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
هشدار هواشناسی به دریانوردان فراساحل سیستان و بلوچستان؛
تشکیل توده کم فشار حاره ای در اقیانوس هند/ احتمال وقوع طوفان با سرعت 100 کیلومتر تا ساعات آینده
 
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: یک توده کم فشار حاره ای در شمال اقیانوس هند تشکیل شده که احتمال می رود در 24 ساعت آینده تبدیل به طوفان حاره ای شود.
دوست محمد کلیم در گفتگو با عصرهامون، اظهار داشت: براساس بررسی آخرین تصاویر دریافتی از ماهواره و مدل های جوی، توده کم فشار حاره ای در موقعیت طول جغرافیایی 71 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 12 درجه شمالی در شمال اقیانوس هند تشکیل شده است.

وی افزود: فاصله این توده تا سواحل استان بیش از هزار 500 کیلومتر است که احتمال می رود در 24 ساعت آینده به طوفان حاره ای تبدیل شود.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد مسیر اولیه حرکت این طوفان به سمت سواحل جنوب پاکستان باشد، افزود: با توجه به افزایش تدریجی سرعت وزش باد در محدوده فعالیت این طوفان تا حدود 100 کیلومتر برساعت و بارش های سنگین، ضروری است کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان از تردد در این محدوده خودداری کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی مدل های جوی پیش بینی می شود تا  پایان هفته سواحل استان تحت تاثیر این طوفان قرار نگیرد.

کلیم با بیان اینکه وضعیت این طوفان به صورت مستمر در اداره کل هواشناسی استان پایش می شود، تصریح کرد: هر گونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت طوفان به اطلاع فعالین دریایی جنوب استان خواهد رسید.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۳۱


ارسال